Ogrzewanie garażu

Dlaczego warto ogrzewać garaż?

Zainstalowane w garażu ogrzewanie zwiększy nasz komfort podczas użytkowania tego pomieszczenia zimą – chociażby w czasie majsterkowania. Okazuje się jednak, że niesie to za sobą również inną, bardziej wymierną korzyść w postaci poprawy efektywności domowego ogrzewania. W przypadku nieogrzewanego garażu przyległego do domu, część ciepła wyprodukowanego we wnętrzach mieszkalnych ulega ochłodzeniu przez zimno płynące od ściany oddzielającej je od tego pomieszczenia. Jeśli jednak garaż jest ogrzewany, ciepło nie ucieka – tym samym system ogrzewania działa wydajniej.

Czym warto ogrzewać garaż zimą? Najlepiej sprawdzą się tutaj nagrzewnice (zobacz) – zarówno elektryczne, jak i olejowe czy gazowe. Zobacz, co warto o nich wiedzieć!

Co zyskasz, wybierając nagrzewnicę elektryczną?

Na korzyść stosowania elektrycznego urządzenia ogrzewającego przemawia przede wszystkim wygoda użytkowania – wystarczy jedynie włożyć wtyczkę do gniazdka, a już po chwili po wnętrzu zacznie się rozchodzić przyjemne ciepło. Co więcej, pracuje cicho, dzięki czemu nie musimy słuchać uciążliwego, jednostajnego szumu. Wbrew pozorom  nie jest też drogie w eksploatacji – pobór prądu nie będzie wysoki, szczególnie gdy będziemy z niego korzystać tylko wtedy, gdy akurat zamierzamy spędzić w garażu więcej czasu.

Ten model ogrzewania działa bez otwartego płomienia. W praktyce oznacza to większe bezpieczeństwo w sytuacji, gdy korzystasz w garażu z preparatów mogących stworzyć bezpośrednie zagrożenie wybuchem. Nie musisz się zatem martwić tym, że niechcący spowodujesz pożar.

A może model olejowy?

Nagrzewnica olejowa najlepiej sprawdza się na większych przestrzeniach – dlatego warto po nią sięgnąć, gdy chcemy ogrzać szczególnie duży garaż czy warsztat. Wydajne i tanie w eksploatacji urządzenie nie będzie generować wysokich kosztów, nawet podczas długiego użytkowania. Pamiętajmy jedynie o tym, by wybrać model wyposażony w system odprowadzania spalin – tylko wtedy będzie można z niego korzystać w pomieszczeniu bez wentylacji.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 20,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny