Zawilgocenie ścian, podłóg, czy fundamentów budynku objawia się w zapachu wilgoci, stęchlizny, przez powstawanie plam na murach, zasolenia czy pojawienie się grzybów i pleśni. Niestety, ale usunięcie grzybów nie jest prostym zadaniem, ponieważ nawet mechaniczne metody typu wymiana tynku niewiele pomogą. Grzyb czy pleśń wnikają głęboko w struktury murów i się odnawiają, szczególnie gdy mają do dyspozycji cały czas wilgoć. Jedną z przyczyn nieustającego rozwoju chorobotwórczych organizmów jest zawilgocenie kapilarne. Samodzielne usunięcie tego typu wilgoci jest niemal niemożliwe, dlatego warto skorzystać z pomocy ekspertów takich jak https://www.aquapol.pl/warszawa/. Sprawdź, jak usunąć zwilgocenie kapilarne na terenie woj. mazowieckiego.

Zawilgocenie kapilarne – osuszanie budynków mazowieckie

Jest to specyficzny rodzaj wilgoci, który polega na przenikaniu wód gruntowych w fundamenty, a siłą podciągania kapilarnego, wędrującego na mury zewnętrzne, wewnętrzne nawet do wysokości parteru. Dzieje się tak w starych budynkach, gdzie zmienia się np.: poziom wód gruntowych lub w sytuacji, gdy budynki są pozbawione izolacji poziomej. Ostatnia przyczyna może być spowodowana nie tylko brakiem odpowiedniej izolacji, ale również jej wyeksploatowaniem z biegiem lat. Jak pozbyć się tej specyficznej odmiany zawilgocenia?

Zamiast szukać na własną rękę i wpisywać w wyszukiwarkę frazy typu osuszanie budynków Warszawa, osuszanie ścian Warszawa, osuszanie Warszawa, skorzystaj z oferty sprawdzonej firmy https://www.aquapol.pl/warszawa/.

Jak eksperci usną zawilgocenie kapilarne?

Metoda Aquapol blokuje proces podciągania kapilarnego. Odpowiednio spolaryzowane pole magnetyczne wytworzone przez system Aquapol wpływa na niekorzystny potencjał elektryczny murów. Dzięki temu woda zacznie przemieszczać się w dół budynku – w kierunku posadowienia. Jednocześnie w tym procesie następuje odparowywanie wody do otoczenia. Zalety tego typu rozwiązania są dwie:

  • mury zostają osuszone do stanu wilgotności naturalnej, czyli inaczej mówiąc do poziomu wilgotności sorpcyjnej,
  • zostaje wytworzona funkcja izolacji poziomej, skutecznie blokująca efekt kapilarny (ponowne zawilgocenie).

Czas trwania osuszania

Czas osuszania gwarantujący usunięcie wilgoci kapilarnej jest zależny od wielu czynników. Zaliczamy do nich grubość muru, skalę skomplikowania konstrukcji murów, czy stopień zawilgocenia. Standardowo są to 3 lata od momentu wdrożenia systemu, ale czas może ulec również znacznemu skróceniu ze względu na wcześniej wymienione czynniki. W trakcie procesu osuszania prowadzona jest ścisła kontrola wartości zawilgocenia masowego muru oraz pozostałych parametrów osuszania po upływie dwunastu, dwudziestu czterech i trzydziestu sześciu miesięcy – liczone od momentu wdrożenia systemu.

Usunięcie wilgoci kapilarnej i jej skutków jest trudnym techniczne zadaniem, a do tego czasochłonnym oraz wymagającym specjalistycznych urządzeń. Dlatego warto zlecić osuszanie ścian ekspertom, którzy zagwarantują piękny wygląd domu w postaci czystych, estetycznych ścian.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej