1. Przyroda otula lustro łazienkowe

Żeby znaleźć nową ramę lustra, można i trzeba poruszyć wyobraźnie, kreatywność i sięgnąć po naturalne elementy. Ramę lustra w łazience mogą stanowić gałązki drzewa, kamienie rzeczne czy suszone rośliny. Przyklejając je do powierzchni lustra lub umieszczając na jego zewnętrznej krawędzi, nadamy łazience subtelny, organiczny klimat, charakterystyczny np. dla stylu japandi, czy typowy w stylu marynistycznym.

2. Łazienkowe lustro bez ramy, ale z oświetleniem LED

Udekorowanie lustra to nie tylko zamknięta rama, ale też nietypowe rozwiązania. Innowacyjnym pomysłem na ozdobienie lustra bez ramy jest dodanie oświetlenia LED. Możesz umieścić pasek oświetleniowy wokół krawędzi lustra, co nie tylko stworzy przyjemne, równomierne światło, ale także podkreśli jego kontury, dodając wnętrzu nowoczesnego, minimalistycznego charakteru. Co więcej, podświetlenie to wrażenie dodatkowej przestrzeni. Takie rozwiązania zawsze jednak wymagają doskonałego wykończenia, dlatego warto sięgać po lustra łazienkowe od manufaktur. Świetne propozycje ma sklep „Lustro w Ramie”, a dodatkowo proponuje wysoką jakość szkła, precyzyjne cięcia i doskonałą lustrzaną taflę.

Jak ozdobić lustro łazienkowe? 4 pomysły na niezwykłe transformacje.
Jak ozdobić lustro łazienkowe? 4 pomysły na niezwykłe transformacje.

3. Co zamiast ramy? Naklejki na tafli lustra

Kolejnym pomysłem na unikalną ozdobę lustra jest użycie naklejek przedstawiających motywy roślinne lub geometryczne wzory. Naklejki te mogą być umieszczone na tafli lustra, tworząc interesujące, subtelne wzory, które wkomponują się w minimalistyczny, przyjazny dla natury design salonu.

Ale jeżeli czujesz styl pop art, to możesz po prostu zrobić collage z naklejek dla dzieci. Możliwości są nieograniczone.

4. Prościej się nie da - czyli zero waste i ozdobna rama

Żeby ozdobić lustro łazienkowe tak na prawdę wystarczy mieć szeroko otwarte oczy i iść w stronę filozofii zero waste. Rama na lustra ścienne w łazience to kwestia interpretacji i w tym przypadku możesz wykorzystać wszystko: stare drewniane okna, ramy po obrazach, farby.

Jeśli nie jesteś zwolennikiem prac własnoręcznych, a jednak pragniesz oryginalnie udekorować przestrzeń łazienki, istnieje prosty sposób na ozdobienie lustra bez konieczności malowania czy naklejania. Wystarczy umieścić kilka dekoracyjnych elementów pod lustrem i wokół niego. Mogą to być kolorowe akcesoria łazienkowe o interesujących kształtach, a także ozdobne lampy, kinkiety. Wspaniałym dodatkiem mogą być także żywe rośliny, które odbiją się w lustrze, dodając przestrzeni świeżości i natury. To szybki i łatwy sposób na nadanie lustru charakteru, bez konieczności angażowania się w bardziej zaawansowane projekty dekoracyjne

Podsumowanie

Ozdobienie lustra bez ramy to doskonały sposób na odmianę wystroju wnętrza, nadając mu nowy charakter i wyjątkowy urok. Styl Japandi ze swoim minimalistycznym podejściem i bliskością natury, stanowi doskonałą inspirację do kreatywnych przemian. Zero waste to pomysł na kreatywną i niepowtarzalną ramę, w którą możesz zamknąć okrągłe lustro, a jeśli kochasz skandynawski minimalizm to postaw na oświetlenie LED. Możliwości jest wiele. Spróbuj wykorzystać jeden z tych pomysłów, aby stworzyć unikatową, spokojną przestrzeń, która będzie odzwierciedlać Twój indywidualny styl życia.

ikona podziel się Przekaż dalej