Najwyższa jakość jako kluczowy aspekt produkcji wiązek kablowych

Właściwie wykonana wiązka kablowa służy bezawaryjnie przez długie lata i gwarantuje prawidłowe działanie urządzenia, w którym jest zainstalowana. Oczekiwania klientów oraz konkurencja na rynku sprawia, że producenci wiązek elektrycznych muszą wytwarzać produkty najwyższej jakości. Ich stworzenie wymaga zastosowania odpowiedniej jakości materiałów oraz właściwej obróbki (połączenia).

Najwyższej jakości wiązki kablowe są wytwarzane przy zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz rozbudowanego parku maszynowego, co umożliwia montaż różnorodnych terminali, zacisków, rezystorów oraz kostek. Wykorzystanie dedykowanych maszyn pozwala zamontować te elementy w sposób właściwy dla konkretnych produktów.

Przewody wykorzystywane w wiązkach kablowych wytwarzanych przez renomowanych producentów są bardzo często dodatkowo poddawane obróbce żył izolowanych, co sprawia, że powstające wiązki są wytrzymałe i bardzo szczelne. Do obróbki wykorzystuje się najwyższej jakości tworzywa sztuczne, takie jak np. guma, czy silikon.

Istotną czynnością w procesie produkcji wiązek kablowych jest kontrola ich jakości. Sprawdzenie poprawności wykonania wiązek elektrycznych, gwarantuje poprawną realizację zlecenia oraz ogranicza ilość wpływających reklamacji. Kontrola częściowo przeprowadzana jest już na wcześniejszych etapach (weryfikowana jest m.in. dokładność wymiarowa cięcia, poprawność odizolowania, geometria zaciśnięcia styku, czy siła zrywania itd.). W przypadku bardziej złożonych wiązek, jak np. samochodowe, obowiązkowe jest także sprawdzenie gotowego produktu, między innymi w zakresie poprawności połączeń elektrycznych, braku zwarć, czy ciągłości izolacji.

Stosunek jakości do ceny

Dla klienta, który zamawia wiązki kablowe oprócz, najwyższej jakości, istotna jest również ich cena, a konkretnie stosunek jakości do ceny. Producent musi wdrożyć rozwiązania, które pozwalają pogodzić wysoką jakość i atrakcyjną cenę. W tym celu przedsiębiorstwa inwestują w zaawansowane technicznie technologie i maszyny, które przyspieszają procesy produkcyjne oraz obniżają ich koszty. Koszt inwestycji zwraca się dzięki usprawnionemu i tańszemu procesowi produkcji, który pozwala obniżyć jednostkową cenę produktu, zdobywając tym samym więcej zamówień. W przypadku nowoczesnych maszyn istotny jest również fakt, że zazwyczaj są one wydajniejsze i tańsze w eksploatacji, co sprawia, że taka inwestycja jak najbardziej ma sens.

Producenci wiązek kablowych godzą również jakość i cenę przy zakupie materiałów wykorzystywanych w produkcji. Jak już wspomniano w poprzednim akapicie, renomowani producenci wykorzystują najwyższej klasy materiały, które gwarantują wysoką jakość produktu końcowego. Oczywiście jakość musi kosztować, jednak zamawiając duże ilości tych samych materiałów można wynegocjować odpowiednie zniżki, które pozwolą ograniczyć koszt wytworzenia jednostkowej wiązki.

W odniesieniu do ceny istotna jest również wielkość zamówienia. Jeżeli jest ono duże, cena pojedynczej wiązki może być niższa. Producent wdraża wtedy system produkcji danego modelu, odpowiednio przystosowuje maszyny, a pracownicy doskonale znają już cały proces. W przypadku mniejszych zamówień koszt zwiększa konieczność zmiany ustawień, wdrożenia odpowiednich schematów, czy przeszkolenia załogi.

Terminowość dostaw wiązek kablowych

Jak wiadomo wiązka kablowa jest podzespołem, który jest używany do produkcji różnego rodzaju urządzeń elektrycznych. W związku z tym producenci wiązek muszą zadbać o ich terminową dostawę do swoich klientów, ponieważ warunkuje ona zachowanie ciągłości produkcji konkretnego urządzenia. Terminowość dostaw. jest obecnie jednym z aspektów konkurencyjności na rynku. Dla wielu klientów, oprócz jakości i ceny produktu, kluczową kwestią jest czas jego dostawy. W związku z tym poprawa terminowości dostaw stanowi czynnik, który bezpośrednio wpływa na ocenę jakości usług i zadowolenie klienta.

Producenci często zadają sobie pytanie: jak poprawić terminowość dostaw? W tym celu zalecane jest wdrożenie odpowiedniego systemu informatycznego, który pozwala kontrolować przepływ informacji i towarów w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie przetwarza i analizuje ogromne ilości danych, dotyczących m.in sprzedaży, liczby zamówień, stanu reklamacji i zwrotów, czy liczby opóźnionych dostaw. W praktyce system umożliwia wychwycenia i eliminację potencjalnego błędu na wczesnym etapie łańcucha dostaw. Oczywiście wdrożenie oprogramowania kosztuje, jednak koszt ten zwraca się dzięki optymalizacji procesu dostaw oraz zadowoleniu klienta, który składa więcej zamówień.

Konkurencyjność

Pogodzenie najwyższej jakości z niską ceną oraz krótkim terminem dostawy jest przepisem na sukces dla producenta wiązek kablowych. Jedną z firm, której się to udało jest polskie przedsiębiorstwo Teknosystem sp. z o.o., które od ponad 30 lat produkuje wiązki kablowe i systemy elektrotechniczne. Firma projektuje wiązki kablowe na życzenie, a następnie produkuje je przy użyciu najwyższej jakości komponentów. O jakości produkcji świadczy wiele zdobytych nagród i certyfikatów, m.in. ISO 9001:2015, czy ISO 14001:2015. Certyfikacja oraz zdobywanie wyróżnień jest możliwa dzięki doświadczeniu, wysokiej jakości wyrobów oraz terminowości dostaw. Oferta firmy znajduje się na jej stronie internetowej: www.teknosystem.com.pl.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny