Zdolność kredytowa – o co chodzi?

Zdolność kredytowa to składowa twoich dochodów, na podstawie których instytucja finansowa (niekoniecznie musi to być bank) udzieli ci kredytu bądź pożyczki. Każda firma działająca w sektorze bankowości, udzielając ci kredytu, musi na tym zarobić. To rozwiązanie zdrowe dla kondycji finansowej całego państwa i w sposób oczywisty zgodne z zasadami gospodarki wolnorynkowej. Jest to bowiem rodzaj usługi, za którą musisz zapłacić.

Do tej Twojej zdolności kredytowej zalicza się między innymi wynagrodzenie, dochody z innych tytułów, posiadany majątek, a jeśli jesteś w związku małżeńskim i nie masz rozdzielności majątkowej – wszystko to liczy się również wespół z twoim współmałżonkiem. Pamiętaj, że instytucja finansowa, od której chcesz uzyskać pożyczkę, ma wgląd do wszystkich zaciągniętych przez ciebie wcześniej zobowiązań.

Wszystko zależy od pracy!

Jak zwiększyć zdolność kredytową? Najprostszym sposobem jest… zmiana w obszarze zawodowym. Do wyboru masz wiele opcji, jednak najłatwiej będzie postarać się o awans. Być może trzeba zacząć od inwestycji w samego siebie – zapisz się na kurs językowy, spróbuj swoich sił na studiach podyplomowych z konkretnej dziedziny, podnieś swoje kwalifikacje na specjalistycznym szkoleniu. Pomoże to w uzyskaniu lepszego stanowiska, a tym samym poprawi twoje uposażenie.

Druga opcja to zmiana branży. Nie jest to zapewne najłatwiejsza droga, jednak bardzo satysfakcjonująca i efektywna, jeśli chodzi o podwyższenie wynagrodzenia. Być może twoja dotychczasowa praca nie satysfakcjonuje cię nie tylko ze względu na pensję. Uwierz w siebie, zainwestuj w rozwój!

Rodzinne roszady

Częstym sposobem na uzyskanie lepszych warunków kredytu są wszelkiego rodzaju, nazwijmy to, rodzinne roszady. Zwłaszcza widoczne jest to zjawisko wśród młodych par rozważających małżeństwo i wspólny kredyt. Jeśli zatem zarabiasz więcej od swojego partnera lub partnerki, może lepiej jest wziąć zobowiązanie właśnie na tę osobę z lepszą zdolnością kredytową – w tym przypadku ciebie. Jest to swoiste zwiększenie zdolności kredytowej, które daje więcej możliwości. Majątek można również powiększyć również o darowizny od rodziny, o ile jesteś z nią w dobrych stosunkach. Opcji jest całkiem sporo. Pamiętaj również, by na czas spłacać wszystkie zobowiązania finansowe. Raty, rachunki, opłaty – wszystkie one mogą wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Im bardziej zaufanym płatnikiem jesteś, tym większa szansa na korzystną opcję kredytową. Powodzenia!

Warto przeczytać również: www.casfera.pl/jak-zwiekszyc-zdolnosc-kredytowa/

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny