Przestaw się na minimalizm!

Usuńmy z przedpokoju wszystkie rzeczy i obiekty, które naprawdę są w nim zbędne i nie obawiajmy się takich oczyszczających zabiegów. Podziałają na nas uzdrawiająco, a przedpokój od razu rozjaśnieje na skutek takiego „odgracenia”. Minimalizm jest jak najbardziej wskazany.

Wpuszczamy do przedpokoju światło

Aby nasz przedpokój rzeczywiście rozjaśnić, konieczne jest zadbanie o to, aby wpuścić do niego światło. I mówiąc o świetle, nie mówimy w tej chwili o lampach, lecz o kolorach. Chodzi o przemalowanie ścian na jasny kolor. W przypadku ciemnych ścian, niezależnie od kolejnych zabiegów mających na celu powiększyć optycznie zbyt małe i ciasne pomieszczenie – efekt nie zostanie osiągnięty.

Jasne ściany są koniecznością: mały przedpokój nabierze przejrzystości i my sami również spojrzymy na niego świeższym wzrokiem i podejdziemy do jego dalszego przeobrażania z wyobraźnią i otwartą głową. Ściany nie muszą być białe: wybierzmy kolor, ciepły albo chłodny, w zgodzie z gustem, ale zadbajmy po prostu o jego delikatność, jasność. Dobrze w małym przedpokoju sprawdzi się również tapeta w pasy np.: poziome, dzięki czemu możemy uzyskać wrażenie rozsunięcia za blisko położonych ścian na boki.

Nowoczesne meble do Twojego domu - sprawdź te produkty!

Podłoga nie musi być ciemna...

Podłoga w za małym przedpokoju nie powinna być ciemna. Jest mitem, że na ciemnej podłodze łatwiej ukryć zabrudzenia i zadrapania. Na rynku istnieje szeroki wybór kolorowych płytek, które w ładny sposób ożywią małe pomieszczenie, a przy umiejętnym doborze wzorów – zużycie parkietu, podłogi czy brud nie będą widoczne. Lustereczko, powiedz...

W każdym przedpokoju musi znaleźć się lustro – lustro powiększa optycznie pomieszczenie, w jakim się znajduje. W przypadku małego przedpokoju znakomicie podziała zabieg designerski polegający na umieszczeniu na ścianach dwóch naprzeciwległych luster. Rozsunie to wizualnie ściany, oddali je od siebie, a przestrzeń przedpokoju nabierze ładu, przestronności i lekkości.

Lustrzana dekoracja?

Ależ tak! Lustra pełnią rolę dekoracyjną, a umieszczenie w małym przedpokoju lustrzanej szafy wnękowej zdziała prawdziwy cud. Warto zwrócić uwagę, by szafa ta była wąska. Wszystkie meble do małych pomieszczeń powinny być wybierane z zachowaniem tej zasady, bo zbyt szeroka szafa – nawet ta z lustrami, optycznie dociąży pomieszczenie, znów je pomniejszając. Nawet szlachetny kontur za dużej, za szerokiej szafy lustrzanej podziała na mały przedpokój przytłaczająco, dlatego trzeba kierować się w tym wypadku oszczędnością meblowych gabarytów.

Jeśli interesuje Państwa temat Mebli zapraszamy do lektury serwisu Mebleportal.pl

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 80,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny