Kleszcze

Kleszcze

Zalicza się go do rzędu pajęczaków. Cały czas prowadzone są na ich temat badania i na razie udało się ustalić około 900 gatunków. W Polsce występuje 19 gatunków, a najczęściej spotykanym jest kleszcz pastwiskowy. Początek ich istnienia udokumentowany jest na okres kredy, czyli bardzo dawno temu. Mają one długość od paru milimetrów do nawet 3 cm, jednak większość z nich nie osiąga 1,5 cm. Żyją one głównie w lasach liściastych i iglastych, a także w zaroślach. 

Kleszcze w ogrodzie

Skoro występuje one głównie w lasach i zaroślach, to czemu zaczynają przenosić się do ogrodów. Jest to spowodowane głównie ociepleniem klimatu. Trzymają się one podmokłych terenów i potrafią zmienić miejsce położenia na innym osobniku. Przenoszą je głównie zwierzęta jak psy i koty (dla których są również zagrożeniem), a także ludzie. Wystarczy, że jeden kleszcz pojawi się w ogrodzie i samica potrafi złożyć w bardzo krótkim czasie tysiące jaj, z których urodzą się małe kleszcze. Dorosły kleszcz potrafi wytrzymać bez pokarmu nawet 2 lata, więc bardzo ciężko pozbyć się ich ze swojego ogrodu.

Co jeśli kleszcz ugryzie 

Ugryzienie przez kleszcza jest bezbolesne i bardzo często niezauważalne. Dzieje się tak, ponieważ wydziela on środek znieczulający. Kleszcze żywią się krwią człowieka i zwierząt, więc dla nich jest to naturalne położenie. Potrafią one przez parę dni pić cały czas krew osobnika, którego ugryzą. Najczęstszymi chorobami, które przenoszone są przez te pajęczaki to:

  • borelioza,
  • kleszczowe zapalenie mózgowe,
  • anaplazmoza,
  • babeszjoza,
  • riketsjoza.

Pozbycie się kleszcza z ogrodu

Środki chemiczne mają to do siebie, że przy nieodpowiednim lub nieumiejętnym użyciu mogą przynieść wiele negatywnych skutków. Warto więc zainwestować w środek, który będzie naturalny. Przykładem może być nowość na rynku - niezwykle skuteczny Target na kleszcze (sprawdź tu). Składniki w nim użyte są pochodzenia naturalnego, więc kleszcze będą miały z nimi ogromny problem. Po skorzystaniu z tego preparatu w ciągu 48 godzin będziemy mieli spokój ze wszystkimi kleszczami.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny