Jak pozbyć się wilgoci z domu?
Dla większości z nas wilgoć pojawia się w domu nagle. Nie jest to do końca prawda, ponieważ to proces, który często trwa latami. Jak skutecznie pozbyć się wilgoci z domu?
Podciąganie kapilarne polega na wchłanianiu wilgoci z gruntu przez mury budynku. Dzieje się tak, gdy nieruchomość na etapie budowy fundamentów nie została odpowiednio zabezpieczona. Ważne są m.in. wykorzystane do wzniesienia domu materiały. Jeśli nie miały one warstwy izolacyjnej, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że pojawi się u Ciebie wilgoć. Jej następstwem jest szkodliwa pleśń, która negatywnie wpływa na zdrowie, a nawet życie domowników.
Wilgoć w domu
Problem wilgoci dotyczy wielu nieruchomości. Powody jej rozprzestrzeniania się w domu mogą być różne. Budynek położony przy drodze, gdzie nie ma właściwych systemów kanalizacyjnych może być zalewany wodą z ulicy. Źle zamontowane lub uszkodzone parapety w trakcie opadów nie odprowadzają cieczy, lub kierują ją w szpary, którymi ta wnika w mury. Uszkodzona rura lub rynna z czasem również dadzą o sobie znać. Jeśli zadbasz o sprawność wszystkich instalacji, a mimo tego nadal borykasz się z problemem wilgoci, to prawdopodobnie pochodzi ona z gruntu.
Woda wnika w strukturę murów i konsekwentnie kieruje się na wyższe kondygnacje. W ten sposób powstaje idealne środowisko do rozwoju pleśni. Charakterystyczny zaduch i zapach w piwnicy mogą być oznaką wykwitu grzyba. Zwykle w takich sytuacjach właściciele nieruchomości sięgają po środki chemiczne. Ich działanie jest szybkie, ale doraźne. Oznacza to, że narośl ponownie się pojawi, gdyż w murach jest dogodne środowisko do jej rozwoju. Osuszanie ścian nagrzewnicami może poprawić sytuację, ale tylko okresowo, gdyż woda cały czas będzie wnikała w strukturę ścian, przy okazji je degradując.
Pozbądź się wilgoci!
Istnieje sposób, aby skutecznie pozbyć się wilgoci na dekady (20 lat gwarancji) a rozwiązanie działa dalej. Metoda AQUAPOL®, w dużym uproszczeniu, polega na odwróceniu podciągana kapilarnego. Woda, zamiast kierować się na wyższe kondygnacje, zmierza w stronę gruntu. Ściany wracają do swojego naturalnego poziomu wilgotności, a to umożliwia remont i ich dodatkowe zabezpieczenie. Co więcej, metoda jest nieinwazyjna, a to sprawia, że nie trzeba ingerować w strukturę murów. W sytuacjach, gdy masz do czynienia z konserwatorem zabytków lub stan nieruchomości jest zły, lepiej nie wiercić w murach.
Dopiero w sytuacji, gdy system AQUAPOL® zapobiega wdzieraniu się wilgoci do domu i kieruje ją do ziemi, można posłużyć się nagrzewnicami, aby przyśpieszyć cały proces osuszania. Pozbędziesz się przy okazji pleśni, która w niesprzyjającym środowisku zginie. Instalatorzy pojawiają się podczas montażu i raz w roku przez kolejne 36 miesięcy. Wszystko po to, aby sprawdzić skuteczność metody i ewentualnie wprowadzić poprawki, jeśli takie będą konieczne. Dzięki temu masz pewność, że inwestycja na lata zapewni Ci spokój. W tym czasie możesz pomyśleć o dodatkowych środkach bezpieczeństwa, które w połączeniu z metodą AQUAPOL® będą zabezpieczały dom przed wilgocią. Jak pozbyć się wilgoci z domu? Więcej informacji znajdziesz na https://www.osuszaniemurow.pl/jak-zlikwidowac-inne-rodzaje-wilgoci/.
Problem wilgoci dotyka wielu nieruchomości. Klasyczne sposoby to zwykle doraźne rozwiązania, które dają czasową poprawę. Istnieje sprawdzona na 55.000 nieruchomościach metoda, które gwarantuje spokój na 20 lat. Zadbaj o siebie i bliskich, a przy okazji o dom.
artykuł sponsorowany