Ubranka dla niemowląt

1. Na początek - tylko wysoka temperatura

Delikatna skóra małego dziecka i jego wrażliwy układ odpornościowy to powody, dla których pranie ubranek dziecka powinniśmy przeprowadzać w wysokich temperaturach. Przez pierwszych kilka miesięcy pierz wszystkie elementy, z którymi dziecko będzie miało styczność, w wodzie o temperaturze 60 stopni Celsjusza. Pierwsze pranie wytrzymałych materiałów możesz przeprowadzić w temperaturze 90 stopni Celsjusza.

2. Pierz osobno

Wielu rodziców zastanawia się, czy powinni prać ubranka niemowlaka razem z ich elementami garderoby, czy też osobno. Eksperci Instytutu Matki i Dziecka są jednogłośni - pieluszki, body i inne ubranka powinno prać się osobno. Z jakiego powodu? Po pierwsze dlatego, że do ich czyszczenia musimy używać niezwykle delikatnych detergentów. Te środki, które nie zaszkodzą skórze dorosłych, mogą podrażnić skórę dziecka. Po drugie niemowlęce ubranka powinniśmy kilkukrotnie płukać, by pozbyć się resztek detergentu.

3. Uważnie wybierz detergenty

Jak już wspominaliśmy, dobór proszku czy płynu do prania, a także płynu do płukania nie może być przypadkowy. Skóra noworodka jest podatna nie tylko na podrażnienia, ale też alergeny. Dlatego zaopatrz się w środki przeznaczone do prania ubranek dla niemowląt od pierwszego dnia życia. Są skomponowane w taki sposób, by zminimalizować wysuszenie i podrażnienie skóry. Nie posiadają też mocnych kompozycji zapachowych, które mogłyby uczulać. Na początku zrezygnuj z używania płynu do płukania. Te z niemowlęcych serii najlepiej wprowadzić dopiero od drugiego roku życia.

4. Wybierz program dla alergików

Dobre pralki automatyczne (zobacz na neonet.pl) są wyposażone w specjalny program dla alergików. Po jego uruchomieniu pralka dobiera wyższą temperaturę i większą ilość wody. Na koniec wykonuje dodatkowe płukanie (nawet kilkukrotnie), by dokładnie pozbyć się resztek środka piorącego. Jeśli zależy Ci na jak najlepszym wybraniu ubranek dla maluszka, warto włączać właśnie taki program w swojej pralce.

5. Na małe wypadki - pranie ręczne

Ulania czy przecieknięta pieluszka to nic nadzwyczajnego dla żadnego malucha. Kiedy ubranko czy pieluszka zabrudzi się dodatkowo, nie warto wrzucać jej od razu do pralki. Najpierw spłucz zabrudzone miejsce przy użyciu ciepłej wody. Przed praniem materiał możesz też dodatkowo namoczyć w misce z ciepłą wodą. Dopiero później przejdź do właściwego prania z pozostałymi elementami.

6. Prasuj do 3. miesiąca życia

Pierwsze ubranka należy zawsze prasować. Wysoka temperatura wspaniale dezynfekuje materiał. Co więcej, dzięki temu tekstylia stają się bardziej miękkie i delikatne, tak więc nie podrażnią skóry dziecka. Prasowanie zabija też pleśnie, które mogą rozwijać się wtedy, gdy suszymy pranie w słabo wentylowanym pomieszczeniu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny