Praktyczny poradnik przygotowany przez producenta foli bąbelkowej, firmę pakujto.pl z Bydgoszczy.

Folia bąbelkowa i taśma klejąca - agentki do zadań specjalnych

Połączenie folii bąbelkowej i taśmy do pakowania to niezawodny sposób na powodzenie misji i dostarczenie towaru w nienaruszonym stanie.

Przygotowaliśmy ten przewodnik abyście mogli przekonać się, dlaczego folia bąbelkowa jest tak skutecznym materiałem ochronnym oraz jak prawidłowo korzystać z jej właściwości.

Dlaczego folia bąbelkowa jest idealnym materiałem ochronnym?

Towar może w trakcie transportu ulec najczęściej następującym uszkodzeniom:

  • pęknięciu
  • rozbiciu
  • zalaniu
  • zmiażdżeniu
  • Folia bąbelkowa może zapobiec wszystkim tym urazom, choć ochrona przed zmiażdżeniem wymaga użycia jej w większych ilościach.

Rozmiar bąbla a poziom ochrony

Folia bąbelkowa może mieć różne rozmiary "bąbla" z powietrzem, co ma wpływ na skuteczność ochrony przedmiotu. Zależy to jednak od charakterystyki danej przesyłki i nie zachodzi tu żadna prawidłowość typu większy znaczy lepszy.

Standardowy bąbel o rozmiarze 10mm pozwala na wielokrotne owijanie i dlatego jest najpowszechniej używany.

Jak owijać przedmioty folią bąbelkową aby je skutecznie zabezpieczyć?

  1. dobierz odpowiedni rodzaj folii - w specyficznych przypadkach wskazane jest zastosowanie np. antystatycznej folii bąbelkowej (https://pakujto.pl/folia-babelkowa-antystatyczna-esd-rozowa-standard/).
  2. owiń ciasno - zapobiegnie to wypadaniu przedmiotów z ochronnych warstw folii bąbelkowej i ich uszkodzeniu.
  3. dobierz odpowiedni rozmiar opakowania - nie powinno się używać opakowania, które jest zbyt duże, ale też zbyt dopasowane, wymuszające wciskanie przedmiotu owiniętego folią.
  4. wypełnij pustą przestrzeń wypełniaczem - chociaż folia bąbelkowa zapewnia odpowiednią ochronę, warto dodatkowo zabezpieczyć przesyłkę używając wypełniacza, aby zapobiec przemieszczaniu się jej w kartonie. Polecamy papier pakowy lub skropak (https://pakujto.pl/wypelniacze/).
  5. zabezpiecz taśmą klejącą - zwróć uwagę na warunki, w jakich będzie podróżować paczka. Czasami wystarczy papierowa taśma pakowa, jednak gdy temperatura otoczenia spada poniżej zera lepiej użyć taśmy na bazie kleju Solvent, który nie zawiera wody i nie zamarznie, powodując rozszczelnienie przesyłki.
  6. oznacz przesyłkę jako wrażliwą na uszkodzenia - zrób to za pomocą etykiety "Ostrożnie! Nie rzucać!" lub innej podobnej, np. z graficznym symbolem zbitego kieliszka, który zostanie zrozumiany niezależnie od języka, którym posługuje się kurier lub magazynier.

Gdzie kupić materiały potrzebne do pakowania?

Wraz z popularyzacją sklepów e-commerce pojawiły się firmy taka jak nasza, czyli pakujto.pl, które oferują kompletne wyposażenie dla działów wysyłki towarów, magazynów czy jakiejkolwiek innej działalności związanej z zabezpieczeniem towaru do transportu lub przechowywania. Oferujemy materiały opakowaniowe tylko najwyższej jakości, niektóre produkowane przez nas i atestowane przez Instytut Techniki Budowlanej.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej