Montaż konstrukcji stalowej Opolskie

Montaż konstrukcji stalowej to wiele etapów prac, które nadzoruje generalny wykonawca. Wybieraj doświadczonych specjalistów, którzy szczegółowo spełnią każdy z obowiązkowych punktów, które kolejno opisujemy poniżej. W przeciwnym razie proces może ulec niepotrzebnemu wydłużeniu. Jak przebiega montaż konstrukcji stalowej w Polsce?

Projekt i specyfikacja

Każdy generalny wykonawca, którego zadaniem jest montaż konstrukcji stalowej, ma w obowiązku stworzenie jej projektu. Musi więc podjąć współpracę z projektantem. Wskazane jest, by były to osoby cechujące się dużym doświadczeniem, którzy w oparciu o konsultacje z klientem dokonają jego precyzyjnej specyfikacji. Ostateczny projekt konstrukcji stalowej musi bowiem uwzględniać potrzeby i plany przedsiębiorcy, który jest zleceniobiorcą, ale również był odpowiedzią na wymagania danej branży. To właśnie podstawa, która zapewnia stosunkowo szybką i tanią realizację. Warto bowiem podkreślić, że montaż konstrukcji stalowej przebiega znacznie sprawniej, jeśli komponenty są dobrane precyzyjnie, a wszystkie koszty obliczone skrupulatnie.

Pozwolenia i zgody

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na montaż konstrukcji stalowej, czy też rozwiązania z klasycznego budownictwa, musisz liczyć się z tym, że potrzebne będą liczne pozwolenia i zgody. Następnym etapem, którego dopilnować musi generalny wykonawca po napisaniu projektu i rozpisaniu specyfikacji, jest zgromadzenie dokumentacji umożliwiającej podjęcie prac. Hale przemysłowe muszą posiadać liczne zgody na samą budowę, ale także spełniać warunki BHP dla pracowników, którzy pracują przy ich budowie.

Przygotowanie terenu pod hale przemysłowe

W tym momencie kończy się gromadzenie dokumentacji wstępnej i rozpoczynają się fizyczne prace. Zanim jednak powstaną hale przemysłowe, konieczne jest przygotowanie terenu pod ich budowę. Generalny wykonawca musi zadbać, by został precyzyjnie wyrównany. W ten sposób fundamenty konstrukcji będą stabilne, a montaż konstrukcji stalowej trwały.

Montaż elementów nośnych i wzmocnień

Montaż konstrukcji stalowej w całym przebiegu ma kilka bardzo ważnych etapów. Jednym z istotnych kroków milowych jest z całą pewnością moment wznoszenia elementów nośnych. To właśnie w tym momencie hale przemysłowe nabierają swojego kształtu. Najczęściej wykorzystywane są szkielety prętowe, jednak należy zdawać sobie sprawę, że rodzaj wykorzystywanych komponentów to kwestia, o której powinien zadecydować generalny wykonawca w porozumieniu z doświadczonym architektem. W celu połączenia elementów nośnych z kratownicami dachowymi, niezbędne będą stalowe śruby, które cechuje wyjątkowa wytrzymałość. Aby cała konstrukcja była funkcjonalna i wytrzymała, konieczne jest prawidłowe zamontowanie profili wzmacniających.

Wykończenie

Aby zakończyć montaż konstrukcji stalowej, nie może zabraknąć etapu wykończenia. Hale przemysłowe najczęściej posiadają izolowane płyty lub kasety, które wypełnia pianka poliuretanowa, wełna mineralna i styropian. Takie rozwiązanie zapewnia niezbędną izolację, funkcjonalność i estetykę.

Generalny wykonawca Kędzierzyn - Koźle

Z roku na rok widać, że w pewnych branżach montaż konstrukcji stalowej stopniowo wypiera budownictwo tradycyjne. Jest tańszy i stosunkowo krótki względem standardowych rozwiązań. Zwróć jednak uwagę, że istotny w całym procesie jest dobrze wybrany generalny wykonawca. Pamiętaj, by wybierać firmy wyróżniające się ugruntowaną pozycją i raczej zdecyduj się na współpracę z przedsiębiorstwem, które zna specyfikę danego regionu. Da ci to pewność, że montaż konstrukcji stalowej przebiegnie szybko i sprawnie, a postawione hale przemysłowe będą funkcjonalne i trwałe.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej