Mieszkanie w stanie deweloperskim

Zapytaliśmy specjalistów z geogrupa.pl o to, jak sprawić, by niewielkie mieszkanie deweloperskie przestało być uciążliwym problemem, a stało się pełnowartościowym i funkcjonalnym lokum.                                                                                  

Zacznij od podstaw

O wiele prościej (i również taniej) prawidłowo zagospodarować nowe mieszkanie deweloperskie. W przypadku lokali z rynku wtórego lwia część naszego budżetu remontowego przypadnie na wprowadzenie zmian po poprzednich właścicielach. Na tych elementach powinniśmy skupić się na początku:

  • jasny kolor ścian i mebli,
  • racjonalne rozłożenie dużych luster,
  • swobodny dostęp światła dziennego,
  • połyskujące podłogi (drewniane lub ceramiczne),
  • przemyślany system oświetlenia.

Zastąp klasyczne meble zabudowanymi i wielofunkcyjnymi

Jest to najbardziej oczywiste rozwiązanie, jednak z jakiegoś powodu jest również jednym z najbardziej pomijanych. Oczywiście wymiana mebli jest kosztowna i czasochłonna, ale zyski są ogromne. Nikt nie twierdzi przecież, że każdy element mebli powinien mieć dodatkową przestrzeń lub funkcję. Niewielkie mieszkania deweloperskie warto wybierać właśnie pod kątem tego, czy będziemy w stanie wykorzystać w nich każdy centymetr i na jego powierzchni umieścić sprzęt. Jest to szczególnie ważne w mieszkaniach dla młodych rodzin. Wszelkie wnęki i inne na pozór niepotrzebne ozdobniki w przyszłości mogą na posłużyć za szafy lub schowki, które w małych pokojach są niezwykle istotne.

Użyj tej samej podłogi we wszystkich pomieszczeniach

Z wyjątkiem łazienki, oczywiście. Różne style podłogowe są świetne, jeśli chcemy zdefiniować przestrzeń, ale optycznie bardzo zmniejszają przestrzeń. Posiadanie tych samych podłóg w całym mieszkaniu powoduje nieprzerwany ciąg, który nie zaburza wrażeń wizualnych. Dotyczy to również wszystkich ozdobnych dywaników i narzut, które zamiast cieszyć oko będą stanowić niepotrzebny mebel.  

Koncentruj się na pionach

Po wejściu do pustego mieszkania deweloperskiego możemy mieć wrażenie, że przecież te 40m2 to dla nas aż nadto! Jednak już po pomalowaniu ścian i ułożeniu pierwszego mebla możemy zobaczyć, że efekt ten zanika. W wystroju wnętrz chodzi o oszukanie oka. Jeśli dodamy elementy podkreślające przestrzeń pionową uzyskamy poczucie otwartości i przepływu.

Nie ustawiaj mebli przy ścianach

Ta sztuczka może wydawać się na pierwszy rzut oka nieco sprzeczna z intuicją. W rzeczywistości umieszczenie niektórych mebli z dala od ścian może stworzyć poczucie dodatkowej przestrzeni. Ustawienie kanapy metr w głąb pokoju jest świetnym patentem w mieszkaniach dla młodych rodzin. Dzięki temu można uzyskać dodatkowe miejsce na zabawę dla dzieci, które nie będzie widoczne dla gości.

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny