przesylka ze sklepu

Sprawdzone produkty

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że o eko żywności trzeba mieć chociaż minimalne pojęcie, aby nie dać się nabrać. Niestety, wielu producentów stosuje sztuczki, dzięki którym sprzedają produkty imitujące ekologiczną żywność.

Zwróć uwagę zwłaszcza na nazewnictwo danego produktu. Tylko “eko żywność” jest gwarancją naturalnego pochodzenia, braku konserwantów i GMO. Natomiast “żywność naturalna”, “zdrowa żywność”, “żywność z terenów czystych ekologicznie” nie są tym samym.

Nie daj się też zwieść etykietom i pięknym opakowaniom. To zabieg marketingowy, który ma wizualnie oddać rzekomą ekologiczność produktu, podczas gdy może być ona wątpliwa.

Sklep stacjonarny czy internetowy?

Kolejnym pytaniem, które się nasuwa jest to, czy ekologiczną żywność kupować w sklepach stacjonarnych, czy w internetowych. Odpowiedź nie jest jednak taka oczywista.

Wszystkie ekologiczne warzywa i owoce z pewnością lepiej będzie zakupić w okolicznym sklepie lub na targu, ponieważ mają bardzo krótki okres przydatności. Pamiętaj jednak, że sprzedawca powinien okazać ci certyfikat, jeśli sprzedaje produkty ekologiczne luzem.

Jeśli mowa zaś o ekologicznych produktach przetworzonych, np. wszystkiego rodzaju pasty, lepszym wyborem będą sklepy internetowe. Dlaczego? Głównie ze względu na ceny. W sklepach stacjonarnych te same produkty eko mogą być nawet kilka razy droższe. Dodatkowym plusem są promocje. W sklepach online łatwiej o regularne wyprzedaże i konkurencyjne ceny.

Warto też podkreślić, że po eko żywność wcale nie trzeba wybierać się do ekologicznego sklepu. Możesz ją kupić przy okazji standardowych zakupów do domu. Co ciekawe - taka opcja możliwa jest również online. Jeden z supermarketów internetowych, Bdsklep.pl, ma w swojej ofercie żywność ekologiczną. Są to produkty polecane zarówno przez specjalistów, jak i klientów.

Wiarygodny sklep

Ogromną rolę w rozsądnym kupowaniu eko żywności odgrywa też sklep. Musisz mieć pewność, że wybierasz miejsce wiarygodne. Miejsce, w którym nie dostaniesz np. podróbek.

Aby to sprawdzić, zacznij od przeczytania opinii o danym sklepie. Jeśli są dobre, to prawdopodobnie się nie zawiedziesz. Musisz też pobieżnie przejrzeć oferowany asortyment - oryginalność produktów nie powinna wzbudzać żadnych wątpliwości. Sprawdź również, w jaki sposób możesz uzyskać pomoc w razie problemu. Sklepy podające kontakt telefoniczny są najbardziej wiarygodne.

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny