Jak sprawić, aby salon nie był nudny? Wykorzystaj fototapety!

Salon to jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w naszym domu. Nic więc dziwnego, że pragniemy urządzić go w niebanalny sposób i sprawić, aby było to miejsce z duszą. Bezpieczne, uniwersalne aranżacje salonu odchodzą w przeszłość. Jak ożywić wystrój salonu i nadać mu charakteru? Interesujące tapety ścienne, zaskakujące kolory ścian? Nie! Pomysłem na to są fototapety i odpowiednie oświetlenie!

Ocena: 4,2/5 (głosów 5)

Fototapeta

Z pewnością nie musimy już malować całego pomieszczenia. Wystarczy jeden, mocny kolorystyczny akcent. Wcale nie musi to być pomalowana na intensywniejszy kolor ściana, choć jest to również ciekawe rozwiązanie. Pamiętajmy o tym, że wnętrze tworzą również ciekawe dodatki. Kolorowe poduszki, zasłony, dywan, a nawet meble o nietypowej barwie w połączeniu z prostymi, stonowanymi ścianami mogą dać naprawdę interesujący efekt. Turkusowa komoda?! W minimalistycznym wnętrzu wyglądać będzie bardzo efektownie i stanie się ciekawym motywem przewodnim.

Dodatkiem, na którym zwracamy zawsze szczególną uwagę, jest oświetlenie. Lampy, czy te wiszące, czy stojące mogą dziś całkowicie zmienić pomieszczenie i nadać mu blasku... dosłownie i w przenośni. O oryginalny żyrandol czy lampę dziś nie trudno. Znajdziemy wiele egzemplarzy, które sprawią, że zwykły kącik do czytania książek stanie się niezwykły.

Metamorfozę salonu można zacząć od ścian. Szybkie i łatwe w montażu dekoracje ścienne zdecydowanie przyspieszą zmiany. Możesz dzięki nim popuścić wodze fantazji. Ciekawym rozwiązaniem są rozmaite gipsowe formy. Ich trójwymiarowość przyciąga wzrok. Taka dekoracja jest subtelna, ale jednocześnie niecodzienna.

Nudny salon na pewno odmienią również naklejki ścienne dostępne w różnorodnych wzorach. Jest to jeden z najłatwiejszych, najszybszych, a zarazem najtańszych sposobów na metamorfozę wnętrza. Możemy łączyć ze sobą kilka motywów, wybrać delikatne grafiki lub naklejki na niemal cała ścianę. Ciekawą opcją jest również ułożenie ulubionego cytatu z przyklejonych na ścianę liter. 

Do łask wraca również tapetowanie ścian, w tym również wykorzystanie fototapety, czyli połączenie tradycyjnej tapety z ciekawą fotografią. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym fototapety dają dziś niezwykle realistyczny i niepowtarzalny efekt. Naniesienie na tapetę zdjęcia o bardzo wysokiej rozdzielczości nie stanowi żadnego problemu. Możemy więc mieć na ścianie pejzaż zachwycający najdrobniejszymi szczegółami. Na fototapecie można także umieścić swoje własne zdjęcie lub zdjęcia najbliższych i każdy inny dowolnie wybrany motyw. Zastosowanie wzornictwa 3D sprawia, że patrząc na ścianę doznajemy ciekawych wrażeń. Warto więc rozważyć również ten sposób na zmiany w salonie.


, aktualizacja 5 grudnia 2017
Zaloguj się aby dodać komentarz

Zaloguj


Jeżeli jeszcze nie masz konta, zarejestruj się bezpłatnie.
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij