Basen ze stelażem Bestway – wybierz sprawdzony produkt

Pierwszą i najważniejszą zasadą gwarantującą satysfakcjonujące oraz bezpieczne kąpiele jest wybór odpowiedniego, odznaczającego się wysoką jakością produktu. Wymienione kryteria spełniają choćby modele dostępne w sklepie internetowym Dollo specjalizującym się w dystrybucji artykułów do domu i ogrodu. Oferta sklepu dostępna jest w tym miejscu: baseny ogrodowe stelażowe - Dollo.pl.

Każdy basen ze stelażem Bestway wykonany jest z solidnych i trwałych materiałów, które gwarantują wysoki komfort użytkowania. Stelaż tworzą stalowe rurki wykorzystujące technologię PRO MAX, natomiast ścianki produkowane są z laminowanego materiału PCV wzmocnionego poliestrową siatką.

Oprócz tego, w zależności od wybranego modelu, w zestawie znajdziemy m.in. pompę filtrującą i akcesoria potrzebne do jej zamontowania, chemię basenową (odpowiadającą za czystość wody), łatki naprawcze, matę i pokrywę ochronną, siatkę do wyławiania nieczystości, termometr, piłkę plażową, a nawet bezpieczną drabinkę (w przypadku basenów stelażowych dużych).

Dodatkowo do opakowania dołączona jest instrukcja, która przeprowadzi nas przez cały proces montowania sprzętu. Warto zaznaczyć, iż jest on bardzo prosty, zajmuje jedynie kilkanaście minut i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności czy narzędzi.

Odpowiednie umiejscowienie basenu

Baseny stelażowe z pewnością stanowią jeden z najlepszych wyborów, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie użytkowników (zwłaszcza gdy są nimi dzieci). Solidna, metalowa konstrukcja nie stwarza ryzyka przewrócenia, natomiast wytrzymałe ścianki nie rozrywają się pod wpływem naporu wody. Szczególnie komfortowe są modele basenów stelażowych wyposażonych w drabinkę, która ułatwia wchodzenie do zbiornika oraz wychodzenie z niego.

Na stabilność basenów tego typu wpływa również ich właściwe ustawienie oraz wybór odpowiedniego podłoża. Powinno ono być odpowiednio twarde i równe, natomiast należy unikać zbytniej wilgotności, która może doprowadzić do zapadania się zbiornika. Przed rozłożeniem basenu stelażowego trzeba dokładnie oczyścić grunt, usuwając z niego kamienie, gałęzie itp. Dopiero wówczas możemy umieścić na nim specjalną matę ochronną, na której rozłożymy stelaż.

Zadbaj o czystość wody

Wreszcie, aby kąpiele były zdrowe i nie groziły alergiami, podrażnieniami czy zatruciami, należy bezwzględnie zadbać o czystość wody. Jej dobry stan zapobiega również nieprzyjemnemu, nieświeżemu zapachowi unoszącemu się nad naszym prywatnym centrum relaksu.

W osiągnięciu tego celu z pewnością pomoże nam wybór basenu stelażowego z pompą filtrującą, która pozwala na wyłapanie większości zanieczyszczeń. Natomiast te większe, takie jak liście czy patyki, z łatwością wyłowimy przy pomocy specjalnej siatki dołączanej do większości zestawów.

Nie można zapominać także o chemicznym oczyszczaniu wody przy pomocy chloru. Baseny dla dzieci stelażowe marki Bestway wyposażone są w specjalną chemię basenową, która neutralizuje wszelkie bakterie i drobnoustroje. Bez dezynfekcji nawet najdokładniejsze czyszczenie zbiornika nie zapobiegnie rozwinięciu się alg i glonów, skutkujących charakterystycznym zapachem i zielonym zabarwieniem wody.

Ostatnią kwestią pomagającą w utrzymywaniu basenów stelażowych w czystości jest używanie pokrywy ochronnej, którą należy przykryć zbiornik za każdym razem, kiedy z niego nie korzystamy. Takie zabezpieczenie pozwala na napełnienie basenu tylko raz na cały sezon, a w konsekwencji – na spore oszczędności.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły