1. Zawsze dostępne rozwiązanie

Dzięki Marketplace-E nie musisz czekać na kolejną dużą aukcję. Na platformie Marketplace-E możesz kupować i sprzedawać sprzęt ciężki, tj. koparki, ładowarki, spycharki, dźwigi, a także samochody ciężarowe czy ciągniki rolnicze i inne maszyny w dowolnej chwili. Platforma jest zawsze dostępna, a tysiące nabywców z całego świata poszukuje na niej sprzętu i przedstawia swoje oferty.

Jak to wygląda w porównaniu z Aukcjami Czasowymi online?

Nasze Aukcje Czasowe to zaplanowane wydarzenia, które nabierają rozpędu. Im bliżej dnia aukcji, tym bogatszy jest katalog maszyn na Ritchie Bros i większe zainteresowanie klientów. Masz całkowitą pewność, że Twoje maszyny zostaną sprzedane w dniu aukcji. Platforma Marketplace-E działa całą dobę, ale w zależności od tego, jakiego rodzaju sprzęt sprzedajesz, pozyskanie zainteresowania kupujących i sprzedanie maszyny może zająć trochę czasu. Potrzebujesz gotówki? Zapytaj Ritchie Bros. o możliwość zakupu sprzętu bezpośrednio od Ciebie.

2. Masz pełną kontrolę nad sprzedażą (ale nie musisz się niczym przejmować)

Każdy, kto sprzedawał cokolwiek prywatnie, wie, ile czasu i wysiłku to wymaga. Właściciele sprzętu, którzy chcą kontrolować proces sprzedaży, a jednocześnie zaoszczędzić sobie kłopotów, docenią Marketplace-E. Po wystawieniu sprzętu na sprzedaż otrzymasz powiadomienia o ofertach i możesz bez trudu nadzorować sprzedaż poprzez system. Nie chcesz sprzedać tej ładowarki teleskopowej za mniej niż 15 000 euro? Ustal cenę minimalną. Na platformie Marketplace-E dostępne są dwie funkcje:

  • Złóżenie oferty: wystaw swoje maszyny na sprzedaż i otrzymuj oferty od zainteresowanych nabywców. Możesz przyjmować i odrzucać oferty, a także składać kontroferty, negocjując ceny w łatwy i bezpieczny sposób.
  • Aukcja internetowa z ceną minimalną: zobacz, jak dobrze jest prowadzić własną aukcję. Wystaw sprzęt na sprzedaż, ustal cenę minimalną i określ czas trwania aukcji. Gdy cena minimalna zostanie osiągnięta, oferent, który złożył najwyższą ofertę, wygrywa.

Jak to wygląda w porównaniu z Aukcjami Czasowymi online?

Podczas Aukcji Czasowych Ritchie Bros. nie możesz kontrolować ofert ani nawiązywać interakcji z oferentami, a system wykonuje całą pracę za Ciebie. W przypadku Aukcji Czasowych nie można ustalić ceny minimalnej. Sprzedaż na platformie Marketplace-E z ustaloną ceną minimalną może być bezpieczną opcją. Jednak gdy cena minimalna będzie zbyt wysoka, sprzęt może się nie sprzedać, a Ty ryzykujesz utratę czasu i wysiłku. Lokalny ekspert firmy Ritchie Bros. może doradzić Ci w kwestii wartości rynkowej Twojego sprzętu i pomóc Ci zaplanować najlepszą możliwą strategię sprzedaży.

3. Dowolny plac aukcyjny

W przypadku niektórych istniejących na rynku opcji sprzedaży maszyny muszą zostać przetransportowane do miejsca, w którym się ona odbywa. Dzięki Marketplace-E możesz sprzedawać sprzęt z naszego dowolnego placu aukcyjnego. Wiemy, że niektórym z naszych klientów brakuje miejsca na własnym placu lub chcą, byśmy zajęli się transportem ich sprzętu na nasz dowolny plac. Możesz więc dostarczyć sprzęt na jeden z placów aukcyjnych Ritchie Bros. i sprzedać go na platformie Marketplace-E. Decyzja należy do Ciebie!

Jak to wygląda w porównaniu z Aukcjami Czasowymi online?

Podczas Aukcji Czasowych online maszyny znajdują się i są sprzedawane na placu aukcyjnym Ritchie Bros. Jest to zorganizowane w taki sposób, aby zainteresowani nabywcy mogli obejrzeć sprzęt przed złożeniem ofert. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat transportu sprzętu na nasze place aukcyjne (lub odwrotnie), nasz zespół ds. transportu i lokalny specjalista Ritchie Bros. zaproponują Ci najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie.

4. Kupujący online uwielbiają raporty z inspekcji maszyn

Sprzedając maszyny na platformie Marketplace-E, masz możliwość dołączenia do nich raportu z inspekcji IronClad Assurance. Jest to certyfikat dotyczący stanu sprzętu wydany przez profesjonalnego inspektora, który osobiście przeprowadził kompleksową inspekcję maszyny. Nabywcy mają gwarancję, że otrzymają sprzęt w takim stanie, jaki został wystawiony na naszej stronie internetowej — czyli dokładnie tak, jak tego oczekujesz. Daje to większą pewność nabywcom online, którzy rozważają kupno Twoich maszyn.

Jak to wygląda w porównaniu z Aukcjami Czasowymi online?

Na Aukcjach Czasowych online Ritchie Bros. sprzęt jest sprzedawany w stanie w jakim jest z jednego z naszych placów aukcyjnych. Należy jednak pamiętać, że maszyny sprzedawane w ramach Aukcji Czasowych online na stronie Ritchie Bros. posiadają wiele zdjęć, filmów i szczegółowe opisy. Kupujący nie otrzymują certyfikatu IronClad Assurance dostępnego na platformie Marketplace-E, ale mogą osobiście obejrzeć interesujący ich sprzęt na placu aukcyjnym.

5. Sprzedawaj sprzęt na całym świecie

Co roku setki tysięcy osób przeglądają nasze katalogi i korzystają z aukcji internetowych oraz platform handlowych, a teraz jest ich więcej, niż kiedykolwiek wcześniej. Łatwy dostęp do tysięcy nabywców z całego świata oznacza lepsze wyniki sprzedaży. Prowadzimy kampanie reklamowe promujące sprzęt wystawiony na Marketplace-E. Czy wiesz jednak, że Marketplace-E ma także wewnętrzny zespół sprzedaży, który aktywnie dzwoni do nabywców z naszej bazy, aby promować sprzęt i zawierać transakcje w imieniu naszych klientów?

Jak to wygląda w porównaniu z Aukcjami Czasowymi online?

Zarówno Aukcje Czasowe, jak i platforma Marketplace-E przyciągają nabywców z rynków lokalnych i międzynarodowych. Aukcje czasowe online bez cen minimalnych za każdym razem wzbudzają zainteresowanie setek, jeśli nie tysięcy, oferentów, podczas gdy na platformie Marketplace-E, działającej 24/7, ruch jest bardziej równomiernie rozłożony. Nasz wewnętrzny zespół sprzedaży dzwoni do nabywców z naszej bazy tylko w przypadku sprzętu wystawionego na Marketplace-E.

Oba rozwiązania mają swoje wyjątkowe zalety. Marketplace-E to dobre narzędzie dla właścicieli sprzętu, którzy chcą kontrolować proces sprzedaży, natomiast Aukcje Czasowe online zapewniają pewność sprzedaży, a my dbamy o cały proces.

Zastanawiasz się nad sprzedażą jednej maszyny lub większej ich liczby?

Skontaktuj się z nami tutaj, a my opracujemy dla Ciebie spersonalizowaną strategię sprzedaży, która zapewni najlepsze możliwe rezultaty.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny