Jak stworzyć mini boisko piłkarskie w ogrodzie?
Masz ogród i jesteś fanem gry w piłkę? Stwórz własne mini boisko, na którym będziesz toczył zacięte pojedynki ze swoimi kolegami. Jak się do tego zabrać? Na co zwrócić uwagę? Jak o nie dbać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury!
Przygotowanie terenu
Boisko piłkarskie w ogrodzie można stworzyć według swojej indywidualnej koncepcji. Nie trzeba trzymać się żadnych wymogów, ani wytycznych. Może mieć ono dowolną długość i szerokość.
Wszystko uzależnione jest od powierzchni ogrodu oraz naszych możliwości finansowych. Warto wcześniej określić, ile osób będzie z niego realnie korzystało. Ważne jest też to czy będą na nim grały tylko dzieci, a może też osoby pełnoletnie, dla których dedykowany jest forBET kod promocyjny Meczyki.
Niezależnie od tego, jaką wielkość będzie miało boisko, trzeba zadbać o to, żeby było równe. W końcu nic tak nie irytuje zawodników, jak wystające kępki trawy, które utrudniają oddanie celnego strzału. Choć z drugiej strony łatwiej wtedy wytłumaczyć kolegom, dlaczego nie udało nam się trafić w bramkę.
Wybór nawierzchni
W ogrodzie najlepiej sprawdzi się oczywiście trawa naturalna. Jeśli powierzchnia w naszym ogrodzie jest równa, wystarczy wyznaczyć tylko linie, wstawić bramki i można rozpocząć grę. Co jednak w sytuacji, gdy nawierzchnia posiada ubytki?
Można je uzupełnić poprzez dosiew trawy. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się odmiana sportowa, która jest bardzo wytrzymała. Średnio rośnie ona w ciągu 10-20 dni.
Alternatywą jest położenie trawy z rolki, jednak będzie się to wiązało z większymi kosztami. Szczególnie gdy mamy do pokrycia sporą powierzchnię. Szybciej jednak będziemy mogli rozpocząć użytkowanie naszego mini boiska.
Pielęgnacja boiska
Stworzenie pięknego boiska to tylko połowa sukcesu. Do pełni szczęścia potrzebna jest jeszcze jego odpowiednia pielęgnacja. Bez tego cała praca może pójść na marne. Na co zwrócić szczególną uwagę?
Należy pamiętać o tym, że trawa to żywy organizm, który jest podatny na wpływ otaczającego go środowiska. Szczególnie mowa tu o działaniu słońca, chwastów czy szkodników. W jaki sposób chronić nasze mini boisko piłkarskie?
Trawa do wzrostu potrzebuje przede wszystkim wody, dlatego musimy regularnie ją podlewać. Szczególnie jest to ważne latem, gdy deszczowe dni występują bardzo rzadko. Nie można jednak z tym przesadzić, bo może się to przyczynić do rozwoju wielu chorób.
Bardzo ważne jest też regularne koszenie trawnika. Dzięki temu wzmocnimy rozkrzewianie i będzie on bardziej wytrzymały na działanie mechaniczne.