Aby zwiększyć swoje szanse na szybką sprzedaż nieruchomości warto o punktach z poniższej listy pomyśleć na samym początku. To, przy wyborze odpowiedniej strategii sprzedaży, pomoże nam szybko i skutecznie sprzedać nasze mieszkanie.

  • Zbierz wszystkie dokumenty, które posiadasz, dotyczące sprzedawanego mieszkania,
  • pomyśl o kwocie sprzedaży, którą chcesz uzyskać,
  • zrób zdjęcia mieszkania,
  • napisz o podstawowych informacjach o nieruchomości.

Jakie dokumenty należy skompletować?

W pierwszym kroku warto przejrzeć dokumenty i zobaczyć czym dysponujemy. Pozwoli to jeszcze szybciej przejść przez cały proces transakcji. Do podstawowych dokumentów, które należy posiadać zaliczamy akt notarialny nabycia nieruchomości. W zależności od formy własności mieszkania, doradca, z którym będziesz współpracował, doradzi Ci, jakie dokumenty będą potrzebne na tym lub kolejnych etapach. Na dalszym etapie z pewnością będą również potrzebne zaświadczenia ze Spółdzielni lub Wspólnoty o braku lub wysokości zadłużenia oraz zaświadczenie z Urzędu Miasta, że w lokalu nikt nie jest zameldowany – w momencie sprzedaży mieszkania nie mogą w nim być zameldowane osoby.

Co dalej?

Należy podjąć decyzje o tym, jaki sposób sprzedaży wybierasz. Czy chcesz próbować sprzedaży bezpośredniej, z agentem nieruchomości, czy wybierasz błyskawiczną transakcję z firmą zajmującą się skupem nieruchomości typu https://bnonline.pl/skup-nieruchomosci. To od ceny mieszkania zależy, w dużej mierze, jak szybko sprzedasz mieszkanie. Jeśli zależy Ci na pilnej sprzedaży, to warto przygotować się na nieco niższą cenę, niż podobne mieszkania na rynku. Firma BNOnline.pl to klient gotówkowy, dzięki czemu transakcja jest niemalże ekspresowa, a gotówka na Twoim koncie będzie widoczna jeszcze podczas wizyty u notariusza. Jeśli zaś znajdziesz klienta kredytowego, musisz pamiętać, że proces przyznawania kredytu trwa dłużej, nawet kilka miesięcy i nie daje gwarancji sukcesu. Może zdarzyć się tak, że po kilku miesiącach starań, potencjalny klient jednak nie otrzyma kredytu, a Ty będziesz musiał/a zacząć proces szukania od początku. Chcąc szybko sprzedać mieszkanie warto obniżyć cenę i zgłosić się do specjalistów, którzy kupią od Ciebie nieruchomość ‘od ręki’.

Finalizacja transakcji

Jeśli Twoim celem była pilna sprzedaż mieszkania, to przy współpracy z firmą BNOnline.pl z pewnością osiągniesz ten cel, a sam proces finalizacji będzie błyskawiczny i bezproblemowy. Unikniesz dziesiątek niepotrzebnych spotkań i uzyskasz wsparcie profesjonalisty, który pomoże Ci w skompletowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Biuro Nieruchomości Online daje możliwość wyboru kancelarii notarialnej Tobie jako sprzedającemu, abyś miał/a jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa przy tej transakcji, a jednocześnie pokrywa wszelkie koszty związane z finalizacją. Przelew natychmiastowy otrzymasz jeszcze podczas wizyty u notariusza. Jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży mieszkania za gotówkę to jest to w pewnością ofertą, którą warto poznać.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły