Koszty związane z remontem mieszkania po zalaniu lub zakupu nowych sprzętów, które mają zastąpić te, które zostały skradzione, mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie każdy jest w stanie udźwignąć takie wydatki samemu. Na całe szczęście jest rozwiązanie, pozwalające uniknąć takich kosztów.

Ubezpieczenie mieszkania w bloku – najważniejsze informacje

Mieszkanie w bloku może ubezpieczyć każdy, czyli zarówno właściciel, jak i osoba wynajmująca taki lokal. Jest jednak jeden warunek – ubezpieczonym może być tylko właściciel nieruchomości. W takim wypadku, odszkodowanie za powstałą szkodę, zawsze trafi do niego. Ubezpieczenie mieszkania nie jest obowiązkowe, jednak każda osoba będąca właścicielem mieszkania w domu, powinna wykupić taką polisę.

Są jednak przypadki, gdy ubezpieczenie mieszkania jest wymagane od jego właściciela. Dotyczy to sytuacji, gdy mieszkanie zakupione zostało przy pomocy kredytu hipotecznego. W takim przypadku bank wymaga, aby zostało ono ubezpieczone. Taka polisa jest praktyczna i pozwala na szybkie naprawienie ewentualnych szkód, jakie powstały w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń.

Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania w bloku?

Tradycyjnie zakres ubezpieczenia można podzielić na dwa rodzaje: podstawowy oraz rozszerzony. W wypadku tego pierwszego ochroną objęta jest sama nieruchomość na wypadek wystąpienia zdarzeń takich jak pożar, uderzenie pioruna, przepięcie instalacji elektrycznej, eksplozja, implozja, uderzenie lub upadek statku powietrznego, silny wiatr, grad, pękanie mrozowe, zalanie, zalanie przez osoby trzecie, powódź, deszcz nawalny, trzęsienie ziemi, obsunięcie ziemi, zapadanie ziemi, lawiny, napór śniegu, dym i sadza, uderzenie pojazdu mechanicznego, fala dźwiękowa, upadek drzew i masztów.

Jeżeli natomiast chcesz także zabezpieczyć mienie ruchome, to powinieneś zdecydować się na pakiet rozszerzony. W jego ramach możesz ubezpieczyć na wypadek kradzieży lub uszkodzenia na przykład meble, dywany, sprzęt RTV i AGD, ubrania, sprzęt fotograficzny, sportowy czy instrumenty muzyczne, dzieła sztuki, biżuterię.

Ubezpiecz swoje mieszkanie w LINK4!

Ubezpieczenie mieszkania to poważny temat, dlatego też najlepiej skorzystać z polisy sprawdzonego towarzystwa ubezpieczeniowego – czyli LINK4. Dzięki niej zabezpieczysz swoje mieszkanie, a także mienie oraz przynależne do mieszkania miejsce parkingowe lub piwnicę. Oferujemy atrakcyjne ceny polis oraz szybki czas likwidacji szkody. Wszelkie formalności ograniczyliśmy do minimum. Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość ubezpieczenia mieszkania przez internet przy wykorzystaniu naszego prostego w obsłudze kalkulatora.

Dodatkowym plusem jest fakt, iż możesz także ubezpieczyć mieszkanie, które jest dopiero w budowie. Istnieje możliwość skorzystania z Assistance. W jego ramach zyskujesz dostęp do usług fachowców takich jak ślusarz, elektryk czy też hydraulik. Jak widzisz, jest to kompleksowa polisa zapewniająca ochronę nie tylko nieruchomości, ale także znajdującego się wewnątrz mienia.

Ubezpieczenie mieszkania w bloku. Kilka słów na koniec

Mamy nadzieję, że wiesz już jak i po co ubezpieczyć mieszkanie. Gorąco zachęcamy Cię do odwiedzenia strony https://www.link4.pl/ubezpieczenie-domu-i-mieszkania. Znajdziesz tam wszystkie najważniejsze informacje, odpowiedzi na najpopularniejsze pytania oraz będziesz mógł łatwo i szybko wykupić polisę. Zabezpiecz swoje mieszkanie, kupując polisę w LINK4!

Ubezpieczenie LINK4 DOM dostępne w LINK4. Szczegóły i wyłączenia odpowiedzialności sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl.

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny