Do świąt pozostało jeszcze kilka tygodni, ale to właśnie najbardziej odpowiednia pora, by zastanowić się nad tym, jak chcemy udekorować nasze mieszkania i domy. Mało kto czeka obecnie do ostatnich dni przed Wigilią z tworzeniem świątecznych dekoracji. Bożonarodzeniowe iluminacje rozbłyskują w małych i większych miastach już 6-stego grudnia. Jeśli więc i my chcemy od Mikołajek cieszyć się atmosferą nadchodzących świąt, najwyższy czas rozpocząć przygotowania. Ozdoby świąteczne są towarem sezonowym. Najładniejsze i najciekawsze rozchodzą się bardzo szybko. Im bliżej świąt, tym wybór dekoracji bożonarodzeniowych będzie coraz mniejszy. Dobrze więc zastanowić się, w jakim stylu chcemy świętować tegoroczne święta.

Stroik świąteczny z czerwonymi bąbkami na świątecznym stole

Subtelna biel zawsze na czasie

Białe święta to określenie, które sprawdza się również w odniesieniu do ozdób świątecznych. Kompozycja bieli jest zawsze bezpieczna. Nie ma obawy, że któreś z dekoracji nie będą do siebie pasowały. W tym sezonie modne są nawet białe choinki, więc wybór ozdób na święta można zacząć od drzewka. Jeśli nie zależy nam na żywej choince, albo rozmiary mieszkania nie pozwalają na jej postawienie, ciekawym rozwiązaniem jest dekoracyjna lampa w kształcie jodły 

Prezentuje się bardzo stylowo i jest ozdobiona pięknymi delikatnymi aniołkami grającymi na trąbkach, płatkami śniegu, sercami i gwiazdkami. Do takiej spokojnej choinki można dobrać stroik na wigilijny stół imitujący tradycyjne świeczki i ozdobę na okno.

Sztuczna choinka udekororwana na święta

A może pastele?

W tym roku na dekoracjach i ozdobach świątecznych po raz pierwszy zagościły pastele. Modne są zwłaszcza pudrowe róże, lekkie błękity, uzupełnione subtelnym perłowym i miętą. Do tego delikatnego stylu idealnie będą pasowały zasłony świetlne roztaczające urok ciepłej bieli albo łańcuch z brązowych, metalowych kulek, który można umieścić nad kominkiem lub w oknie.

Czerwień i złoto – nieprzemijający klasyk

Jednym z najbardziej lubianych trendów bożonarodzeniowych jest połączenie zieleni choinki oraz czerwonych i złotych ozdób. Te kolory wymieni większość z nas, pytana o barwy, z którymi kojarzy Boże Narodzenie. Takie obrazy mamy zakodowane z dzieciństwa, czy świątecznych widokówek. Święta w tradycyjnej oprawie idealnie uzupełnią więc gwiazdy w czerwieni lub złocie. W tym wydaniu nie może zabraknąć żywej choinki, która powinna lśnić blaskiem wyjątkowych ozdób choinkowych. W złoto-czerwoną stylistykę idealnie wpisują się też świeczniki w kształcie jabłek i zielona girlanda na stół ozdobiona czerwonymi kokardkami i maleńkimi, uroczymi bombkami. Tak przystrojone wnętrze jest pełne ciepła i uroku a jednocześnie prezentuje się bardzo efektownie.

Sztuczne aniołki świąteczne

Dom jak z marzeń

Jeszcze kilka lat temu, z zachwytem przyglądaliśmy się rozświetlonym tysiącem kolorowych światełek domom z amerykańskich filmów i reklam. Te bajkowe dekoracje staja się coraz bardziej popularne u nas i to nie tylko w domach, gdzie świąt i wizyty Świętego Mikołaja nie mogą doczekać się dzieci.

Lampki ozdobne, którymi można udekorować dom i ogród wprawiają nas w radosne oczekiwanie już w chwili uruchomienia. Przystrajanie można zacząć od powieszenia girlandy świetlnej na balustradzie balkonu, poręczy schodów lub parapecie i postawienia przy wejściu świec akrylowych. Na drzwiach zewnętrznych będzie się pięknie prezentował dekoracyjny wieniec. Na schodach można dodatkowo postawić małą, białą latarenkę ze świecą.

Święta to jedyny okres w roku, kiedy nie obowiązuje nas umiar w doborze ozdób. Wręcz przeciwnie, im więcej lampek, tym lepiej. Dlatego jeśli jeszcze tylko mamy miejsce w ogrodzie, balkonie, czy nawet małym zewnętrznym daszku, można jeszcze zdecydować się na postawienie wykonanej z lampek LED figurki: renifera, całego zaprzęgu, albo wesołego bałwanka narciarza, na widok której nie sposób się nie uśmiechnąć.

Boże Narodzenie to wyjątkowy okres, na który czekamy z utęsknieniem cały rok. Piękne ozdoby na święta to nie tylko dbałość o wygląd naszych domów i ogrodów, to również niepowtarzalna atmosfera. Czas spędzony z rodziną na wybieraniu ozdób na święta i wspólne robienie dekoracji, to również zapadający w pamięć element świąt i świetna zabawa dla dorosłych i dzieci. A o to w świętach chyba chodzi…


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 48,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny