Styl skandynawski, czyli jaki?

Styl skandynawski to przede wszystkich jasne kolory i proste formy. Charakteryzuje się minimalizmem i wysoką funkcjonalnością. W tym stylu nie spotkamy wielu ozdobnych dodatków, raczej przeważa surowość i prostota. Wszystko musi spełniać funkcję praktyczną, dlatego omija się zbędne elementy, które niczemu nie służą. Styl skandynawski to często łączenie np. metalu lub cegieł z drewnem. Często do wystroju skandynawskiego wnętrza stosowana jest także wełna, bawełna i len. Styl ten cechuje prostota, praktyczność i elegancja. Łączy w sobie klasykę i nowoczesność. Styl skandynawski przywołuje to co naturalne i pierwotne, tak, jak sama Skandynawia.

Kuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnia skandynawska jest jasna. Dominują w niej kolory takie jak biel, szarość, jasny niebieski. Najlepiej gdy w kuchni głównym źródłem światła jest duże okno. W skandynawskiej kuchni unika się skomplikowanych kształtów i wzorów. Wszystko w miarę możliwości powinno być proste. Ten styl to także łączenie naturalnych surowców takich jak kamień i drewno. Dobrze wyglądają drewniane meble z kamiennym blatem. Można zdecydować się na meble w kolorze naturalnego drewna lub bieli. Szafki powinny być zamknięte, przez co kuchnia optycznie się powiększy. Do tego stylu idealnie pasują ceramiczne naczynia. Cała kuchnia musi być utrzymana w czystości i świeżości. Nie należy przesadzać z dodatkami typu obrazy, figurki czy rośliny. Musi być wygodnie i praktycznie. W kuchni w stylu skandynawskim doskonale pasuje połączenie nowoczesnej i tradycyjnej zabudowy. Przykładem jest zestawienie szafek kuchennych z kredensem. Często nad kredensem umieszcza się wiszące półki.

Dodatki do kuchni skandynawskiej

Jak już wspomnieliśmy, najlepiej, aby wszystkich dekoracji było jak najmniej, gdyż kuchnia skandynawska to funkcjonalność i minimalizm. Wszystkie dodatki muszą być proste. W kuchni w tym stylu mogą znaleźć się słoiki z produktami sypkimi, wiklinowe kosze oraz różne zioła w doniczkach. Jeśli chcemy umieścić wazony koniecznie, aby były w jasnych kolorach. Ciepła i przytulności dodadzą poduszki na krzesła, a także koce, dywany wykonane z naturalnych materiałów takich jak len czy wełna.

Chcesz urządzić kuchnie lub inne pomieszczenie w stylu skandynawskim? Warto zajrzeć do salonu Maxfliz, który proponuje wiele ciekawych aranżacji. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Z Maxfliz można śmiało urządzić całe mieszkanie. Cały asortyment znajduje się także na stronie internetowej salonu. Salony Maxfliz znajdują się w kilku miastach w Polsce: we Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Warszawie. Zapraszamy!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny