Czy w bloku da się mieć ciekawą łazienkę?

Oczywiście, że tak, tylko będzie to wymagało kilku zabiegów. Zacznijmy od tego, że mała łazienka z góry określa co może się w niej znaleźć a na co zabraknie miejsca. Dlatego w pierwszej kolejności należy skupić się na elementach niezbędnych jak toaleta, miejsce do kąpieli, umywalka czy pralka. Dopiero gdy będziesz wiedzieć, co możesz zmieścić w swojej łazience, przyjdzie czas na zastanowienie się nad ergonomią pomieszczenia.

Ergonomia pomieszczenia

Przy urządzaniu łazienki, pamiętaj o tym, że jest to w głównej mierze pomieszczenie funkcjonalne i musi spełniać swoją rolę. Łazienkę odwiedzamy kilka razy dziennie i źle zaprojektowana przestrzeń na dłuższą metę może okazać się bardzo frustrująca.

Frustracja to jedno a niemożność zachowania odpowiedniej higieny to drugie. Poszczególne sprzęty w łazience powinny być oddzielone od siebie na konkretne odległości. W przypadku małych łazienek nie jest to łatwe, ale postaraj się zachować jak największą przestrzeń przed miejscem kąpielowym.

Wanna czy prysznic?

Jednym z podstawowych wyborów podczas remontu każdej łazienki jest decyzja pomiędzy prysznicem a wanną. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, o których można napisać osobny artykuł. Nas interesuje głównie powierzchnia zajmowana przez oba urządzenia, a tu lepiej wypada kabina prysznicowa.

W małych łazienkach polecamy kabiny prysznicowe, ale o rozsądnych rozmiarach. Dużo lepiej jest kupić kabinę o 5cm dłuższą z jednej strony i czuć się swobodnie podczas kąpieli niż narzekać każdego dnia, że kabina jest zbyt mała.

Czy wanna w bloku to zły pomysł? Naturalnie nie, jeśli tylko łazienka swoimi wymiarami pozwala na montaż wanny i cenisz sobie możliwość wzięcia kąpieli to bierz wannę.

Oświetlenie i elementy dekoracyjne

Duże znaczenie w odbiorze łazienki odgrywa świetlenie. Jeśli Twoja łazienka jest mała zastanów się nad zastosowaniem małych kinkietów i listew LED. W małej przestrzeni raczej nie powinno stosować się wiszących kloszy.

Doskonałym pomysłem będzie urządzenie łazienki w jasnych barwach, które z dobrze dobranym światłem sprawią, że nawet łazienka bez okna będzie jasnym i przyjemnym pomieszczeniem.

Pomieszczenie można wizualnie powiększyć przez wykorzystanie luster. Naturalnie należy zachować w tym umiar, ale umiejętnie umiejscowione lustra potrafią zdziałać cuda.

Czego unikać projektując łazienkę w bloku?

W projektowaniu łazienki unikaj ciemnych kolorów i nieprzemyślanego oświetlenia. Połączenie tych dwóch rzeczy może, uczynić z łazienki pomieszczenie równie atrakcyjne co piwnica nocą. Nie staraj się wydzielać stref łazienki, takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku dużych pomieszczeń.

Mamy nadzieję, że te porady pomogą lepiej zaplanować Twoją łazienkę. Jeśli szukasz więcej tematów związanych z domem lub czysto rozrywkowych możesz sprawdzić stronę https://faktysatakie.pl/. Znajdziesz tam wiele ciekawych tematów, które pomogą uniknąć błędów i odpowiedzą na wiele pytań.

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły