Urządzanie salonu – sprawdzone porady

Im mniejszy salon, tym częściej powinniśmy pamiętać o wyborze mebli pakownych i funkcjonalnych. Często nie ma tutaj miejsca na zbędne graty, które są może i ładne, ale jedynie zajmują potrzebne miejsce. Jeżeli nie przyjmujemy zbyt wielu gości, to nie będzie potrzebny nam dodatkowy fotel czy kolejne krzesło, a jeżeli nie jesteśmy miłośnikami imprez – możemy zrezygnować z mobilnego barku na napoje. 

Salon jest często miejscem przechodnim, dlatego należy zadbać, by poruszanie po tym pomieszczeniu było bezproblemowe. Oczywiście wciąż możemy postawić niektóre z mebli na środku pokoju, jednak pamiętajmy, by nie przeszkadzały one w codziennym funkcjonowaniu. Nie ma nic gorszego, jak ciągłe potykanie się o krzesła, stoliki czy kwietniki. 

Mały salon wymaga mebli, które pomieszczą wiele przedmiotów. W końcu to tutaj trzymamy większość książek i sprzętów elektronicznych (takich jak konsole, tablety, projektory), a niekiedy to tutaj spożywamy posiłki, jeżeli zdecydujemy się na połączenie tego pokoju z jadalnią. Wybierając wyposażenie, powinniśmy sugerować się raczej wysokością niż szerokością. Szafy, regały czy witryny mogą sięgać nawet sufitu i w ten sposób pomagają zaoszczędzić miejsce. A co, jeżeli lubimy niższe meble?

Nowoczesne komody do salonu

Aranżacja salonu wcale nie musi być trudna! Jeżeli mamy mały metraż, a lubimy niskie meble – tutaj sprawdzą się nowoczesne komody do salonu. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by pomieścić naprawdę wiele rzeczy, a jednocześnie wyglądają naprawdę wspaniale i wpasowują się w większość wnętrz. Niektóre z nich są faktycznie niskie – mogą to być np. komody długie, nad którymi zawiśnie domowa galeria zdjęć i obrazów. 

Może się również zdarzyć, że po wielu latach komoda dalej prezentuje się pięknie, ale my sami potrzebujemy czegoś nowego. Jak zmienić kolor mebli? W niektórych przypadkach możliwe jest wymienienie drzwiczek lub frontów szuflad. Nie zawsze jest to jednak dostępne, ale czasami pomaga zakup specjalnej farby. 

Czym pomalować meble na biało bądź inny kolor? W sklepach dostępne są przeróżne rodzaje produktów, które nadają się do barwienia i malowania bardzo różnych powierzchni – od drewna, aż po tworzywa sztuczne. 

Co postawić na komodzie w salonie? Wszystko to, co chcielibyśmy wyeksponować i pokazać światu! Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Mogą to być rośliny, książki, sprzęty elektroniczne (doskonale w tym miejscu prezentuje się gramofon wraz z kolekcją płyt winylowych), lampy, figurki, a nawet lustra czy postery w ramie, które zostały oparte o blat komody. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny