1. Stół w małym salonie - jaki kształt stołu wybrać?
2. Mały salon: okrągły stół i rozkładany - sposoby aranżacji. Jakie dodatkowe meble wybrać do małego salonu ze stołem?

Stół w małym salonie - jaki kształt stołu wybrać?

Jak urządzić mały salon ze stołem? To pytanie, które dość często słyszą dekoratorzy oraz projektanci wnętrz. Niewielki salon jest co prawda wyzwaniem, jednak istnieją pewne triki, które pozwolą optycznie powiększyć salon. O czym konkretnie mowa? Okrągły stół do małego salonu to słuszna propozycja - brak kantów nie będzie przeszkadzał podczas przemieszczania się, poza tym takie owalne stoły z łatwością zintegrują się z resztą wyposażenia. Aby optycznie powiększyć mały salon warto też wybierać stoły, których kolor będzie spójny z resztą umeblowania.

Jeżeli szukasz kompromisu między niedużym stołem, a jednocześnie chcesz mieć możliwość komfortowego przyjmowania gości - wówczas warto przejrzeć rozkładane stoły. Na co dzień, gdy nie ma konieczności, aby korzystać z dużego blatu - wówczas może być w postaci nierozłożonej. Dzięki temu zajmuje mało miejsca. Taki stół kwadratowy jest funkcjonalny i na co dzień nie będzie ograniczał wolnej przestrzeni. Szeroką ofertę stołów rozmaitych kształtach znajdziesz na https://vokato.com/meble/stoly.

Mały salon: okrągły stół i rozkładany - sposoby aranżacji

Ulokowanie stołu warto dostosować do posiadanego układu mieszkania. I tak w przypadku salonu z aneksem kuchennym - stół rozkładany lub okrągły można ulokować jako rozdzielenie strefy kuchennej od wypoczynkowej. To nie tylko praktyczne i funkcjonalne rozmieszczenie mebla, ale także estetyczne. Po przygotowaniu posiłku można wspólnie zasiąść do obiadu czy kolacji i przebywać w strefie wypoczynku. Taki stół ulokowany w niedalekiej odległości od blatu kuchennego może być także wykorzystywany jako blat roboczy, czyli dodatkową powierzchnię do przyrządzania potraw. Po zakończeniu gotowania i uprzątnięciu blatów oraz stołu - modnym dodatkiem, który od lat nie wychodzi z mody będzie wazon z kwiatami. Zimą można np. zainwestować w trawę pampasową, kiedy to dostęp do świeżych ciętych kwiatów jest nieco utrudniony.


Jakie dodatkowe meble wybrać do małego salonu ze stołem?

W zestawie ze stołem warto sięgnąć po funkcjonalne krzesła. Warto kierować się tutaj wygodą i estetyką, szczególnie w sytuacji, gdy mamy do czynienia z salonem z aneksem kuchennym. Warto wówczas zainteresować się krzesłami, które posiadają kolorowe i miłe w dotyku obicia. Kolorystyczne dopasowanie ich do reszty aranżacji pozwoli zapewnić spójny wygląd pomieszczenia.

Kolejny mebel to np. ozdoba witryna. W przypadku niedużych salonów warto sięgnąć np. po przeszklony model, które optycznie powiększy pomieszczenia. Wówczas warto też zadbać o to, aby zawartość była estetycznie wyeksponowana - wszelki nieporządek będzie wówczas widoczny dla wszystkich odwiedzających. Dla urozmaicenia takiej witryny możesz też pokusić się o podświetlenie - wówczas zawartość będzie się prezentować elegancko i klasycznie.

Jak widać - z powodzeniem można dobrać estetyczny i funkcjonalny stół do małego salonu, który nie będzie przytłaczać i nie doprowadzi do optycznego pomniejszenia przestrzeni. Wystarczy wcielić w życie zaproponowane porady!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły