Korzyści wynikające z zatrudnienia projektanta wnętrz

Samodzielne tworzenie wnętrza pochłania dużo czasu i wiąże się z ryzykiem, że końcowy efekt nie będzie w pełni zadowalający. Decydując się na pomoc z zewnątrz oszczędzimy sobie wiele godzin i mamy dużą szansę, że końcowy efekt będzie dla nas zadowalający. Dobry projektant wnętrz potrafi pomóc zarówno w sytuacji, gdy posiadamy już wstępną wizję wnętrz, jak i w przypadku, gdy potrafimy jedynie określić ulubioną stylistykę aranżacyjną.

Nowoczesne meble do Twojego domu - sprawdź te produkty!

Podczas projektowania wnętrz mamy do dyspozycji bardzo wiele nowoczesnych rozwiązań i ofert sklepowych. Duże ilości mebli, farb, zasłon czy elementów wykończeniowych sprawiają, że coraz trudniej nam podjąć trafną decyzję i przewidzieć jak będzie wyglądał efekt końcowy. Bieganie po sklepach może zajmować bardzo dużo czasu, a dodatkowo czyhają tam na nas liczne pokusy, takie jak zakup efektownych dodatków, czy mebli, które tak naprawdę nie pasują do zakładanej stylistyki wnętrza.

Tymczasem dobry projektant wnętrz na bieżąco śledzi aktualne trendy modowe i nowoczesne rozwiązania technologiczne, a dzięki swojemu doświadczeniu jest w stanie z góry ocenić, czy elementy wykończeniowe będą spełniały kryteria praktyczne i estetyczne.

Wynajęcie takiej osoby pozwoli nam na zaoszczędzenie dużych ilości czasu związanego z odwiedzaniem sklepów, wyborem stołów, krzeseł, lamp, płytek czy innych elementów wykończenia. Co więcej – projektant wnętrz jest w stanie polecić najlepsze sklepy oraz firmy wykończeniowe, a dzięki swoim znajomościom i orientacji branżowej, wskaże nam miejsca w których dokonamy najlepszych, a jednocześnie najekonomiczniejszych zakupów. Jeśli wynajmiemy dobrego i niedrogiego projektanta może się nawet okazać, iż przyczyni się to do obniżenia kosztów związanych z wykończeniem domu bądź mieszkania.

Dzięki wynajęciu projektanta wnętrz zyskujemy efektowne, nowoczesne, a zarazem funkcjonalne wnętrza, które posłużą nam przez wiele lat. Jest to dobra alternatywa dla samodzielnego projektowania przestrzeni, która często nie daje tak dobrych rezultatów, staje się mniej funkcjonalna oraz mniej trwała

Według specjalistów – wnętrze zaaranżowane przez architekta znacznie później oddaje się do ponownego remontu, niż wnętrze zaaranżowane samodzielnie.

Koszt wynajęcia projektanta wnętrz

Koszt wynajęcia projektanta jest bardzo zróżnicowany i zależy od zakresu jego usług. Większość fachowców deklaruje swoją obecność podczas prac wykończeniowych, pełną dyspozycyjność, pomoc w zakresie wyboru elementów wyposażenia a także możliwość skorzystania z rabatów za zakupy. Przeważnie cena za usługi projektantów jest przeliczana na metr kwadratowy i wynosi od 20 do 200 złotych za m2.

Gdzie szukać projektantów wnętrz?
Poniżej przedstawiamy ponad 6 000 sprawdzonych projektantów wnętrz dostępnych w serwisie Fixly w poszczególnych miastach:

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 72,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny