Najważniejsze są meble

Jednym z najważniejszych mebli w pokoju pięciolatka jest łóżko. Powinniśmy je ustawić w możliwie jak największej odległości od drzwi i okien. Lokalizacja musi dawać dziecku poczucie bezpieczeństwa, dlatego obok łóżka możemy umieścić niewielką szafkę z lampką nocną.  Dzięki temu 5 latek będzie chętniej zasypiał we własnym pokoju.

Kolejnym bardzo istotnym elementem wyposażenia pokoju są odpowiednie meble. W przypadku tak młodych dzieci możemy zastosować małe szafki i półki w kilku kolorach. Różnorodność barw pobudza kreatywność dziecka i wspomaga jego płynny rozwój. Podczas wyboru konkretnych modeli mebli musimy zwrócić szczególną uwagę na aspekt bezpieczeństwa. Wybierajmy stabilne konstrukcje, pozbawione ostrych kantów i niebezpiecznych elementów wykończenia.

Pięciolatek nie chodzi jeszcze do szkoły, jednak warto go powoli przyzwyczajać do nauki. W związku z tym pamiętajmy o niewielkim i dobrze doświetlonym biurku, które będzie optymalnie dostosowane pod względem wysokości. Jeśli chcemy, aby mebel był rozwiązaniem na długie lata, wybierzmy model z możliwością regulacji wysokości blatu. Obok biurka umieśćmy wygodny i dobrze wyprofilowany fotel, który umożliwi przybranie odpowiedniej pozycji ciała podczas rysowania czy nauki pisania. Większość foteli dla dzieci posiada możliwość regulacji wysokości siedziska oraz kąta nachylenia oparcia, jednak zwróćmy też uwagę na szerokość całej konstrukcji. Dobrze dobrany fotel powinien dać możliwość położenia łokci na oparciu.

Akcesoria i zabawki dla dzieci - sprawdź ceny!

Kolory ścian

Podczas wyboru koloru ścian powinniśmy brać pod uwagę trzy główne czynniki, czyli wielkość pomieszczenia, poziom naturalnego oświetlenia oraz upodobania 5 latka. W dużych i słonecznych pokojach możemy zastosować odcienie fioletu, pomarańczy oraz zieleni. Z kolei w mniejszych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się jaśniejsze odcienie koloru żółtego, różowego bądź błękitu. Przed pomalowaniem ścian zapytajmy o zdanie dziecko, jego osobiste preferencje są bardzo istotne. Przecież chcemy, aby Nasza pociecha dobrze czuła się we własnym pokoju!

Dekoracje pokoju

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się naklejki ścienne. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to prosty i ekonomiczny sposób na wykonanie efektownej dekoracji.

5 latek z pewnością posiada już swoje pierwsze zainteresowania, a naklejki ścienne mogą szybko stworzyć wnętrze z jego marzeń. Najprostsze naklejki składają się z jednego elementu – może to być motyw roślinny lub ulubiona postać z bajki. Bardziej skomplikowane egzemplarze składają się w większej liczby elementów i mogą efektownie ożywić jednolite ściany, tworząc efekt oceanarium, kosmosu czy też safari. Możliwości są w zasadzie ograniczone wyłącznie do Naszej wyobraźni.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny