Jak usunąć rysy z szyby?
Naprawa szyb poprzez usuwanie zarysowań zrewolucjonizowała branżę dzięki nowej technologii, która została zaprojektowana z myślą o potrzebach różnych branż. Dzięki niej ma się pewność, że poważne rysy i uszkodzenia szkła spowodowane osadami i czynnikami zewnętrznymi można łatwo i szybko usunąć bez konieczności jego wymiany. Producenci szkła, deweloperzy budowlani, zakłady konserwacji nieruchomości i niezależni technicy skutecznie pozbywają się w ten sposób niepożądanych, przypadkowo powstałych niedoskonałości. Polerowanie szkła umożliwia nawet pozbycie się graffiti, co przywróci elewacji atrakcyjny, estetyczny wygląd. Zastosowania usługi usuwania zarysowań szkła obejmują: szkło architektoniczne, szkło samochodowe, meble szklane, nowe konstrukcje, usuwanie graffiti czy szkło hartowane. Warto wiedzieć, że ten system stał się nieocenionym rozwiązaniem zarówno dla firm szklarskich, jak i personelu konserwującego budynki. To najlepszy i najszybszy sposób na usunięcie rys na szkle i umożliwienie prowadzenia normalnej działalności.
Polerowanie szkła – jak to działa?
Polerowanie szkła to główna faza usuwania zarysowań. Warto zaznaczyć, że ta procedura wygląda nieco inaczej w przypadku powierzchni wykonanych z innych materiałów. Czemu? Jedną z najbardziej charakterystycznych cech szkła jest niezwykła trwałość. Dlatego jego naprawa to czynność, która zajmuje dużo czasu i wymaga wiedzy technicznej oraz odpowiednich maszyn i środków czyszczących. Polerowanie szyb to określony proces – tylko płytkie mankamenty nie są tak czasochłonne. Usuwanie głębszych rys składa się z kilku etapów.
- Szlifowanie szkła w celu dotarcia do dna rysy.
- Polerowanie szkła do uzyskania 100% przejrzystości.
- Odpowiednie wykończenie, aby nie uszkodzić szklanej powierzchni.
- Schładzanie przetwarzanego obszaru.
Usuwanie rys z witryn sklepowych
Fasada sklepu to pierwszy ważny czynnik, który robi wrażenie na potencjalnych klientach, zachęcając ich do wejścia i dalszych zakupów. Oprócz całościowej oferty sprzedażowej, właściciele sklepów muszą przywiązywać najwyższą wagę do swojej witryny. Naprawa szyb sklepowych jest jedną z najczęściej zamawianych usług wśród wszystkich napraw powierzchni szklanych. Wszelkie prace naprawcze profesjonalna firma wykona terminowo i sprawnie. Korzystając z najnowocześniejszego sprzętu i technik możliwe jest odrestaurowanie witryny, która uległy zniszczeniu w wyniku zwykłego zużycia lub aktów wandalizmu. Oprócz okien sklepowych usługa usuwania rys ze szkła wykonywana jest również na szybach samochodowych, oknach w autobusach i pociągach, szybach w branży budowlanej, przystankach czy szklanych ekranach.
Warto podkreślić, że renowacja szyb samochodowych to świetna alternatywa dla ich wymiany. Firmy zajmujące się usuwaniem rys takie jak np. szyby-renowacja.pl doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że kierowcy z uszkodzoną przednią szybą nie mogą poruszać się takim autem. Aby zapewnić najlepszą jakość usług i zadowolenie klientów zespół takich specjalistów jest całkowicie mobilny, dzięki czemu może szybko i terminowo przywrócić auto do stanu użyteczności niższym kosztem – dzięki polerowaniu szkła w szybie samochodowej.
Usuwanie rys ze szkła – ile to kosztuje?
Warto zaznaczyć, że nie warto naprawiać szyb samodzielnie. To naprawdę wymaga odpowiedniego sprzętu i wiedzy. W przeciwnym razie bardzo łatwo jest spowodować trwałe i nieodwracalne uszkodzenie szkła. Lepiej skierować się o pomoc do profesjonalnej firmy, która dysponuje odpowiednim sprzętem i wykwalifikowaną kadrą. Co więcej, zawsze przed rozpoczęciem prac zostaje przesłana wycena takiej usługi , więc klient może sam stwierdzić, czy ostatecznie decyduje się na naprawę. Aby oszacować całkowity koszt, potrzebne są następujące dane:
- wymiary (powierzchnia) szkła, w szczególności powierzchnia rysy;
- rodzaj szkła i jego zastosowanie (np. szkło hartowane, szyba samochodowa, szyba okienna, szklany blat kuchenny itp.);
- lokalizacja uszkodzonego szkła;
- rodzaj uszkodzenia i jego głębokość;
- numer telefonu.
Dla zespolonych szyb okiennych w budownictwie oraz pojedynczych szyb klejonych w transporcie – autobusach, pociągach czy metrach – o powierzchni powyżej 1m² cena usługi wynosi od 35% do 55% kosztów wymiany szyby na nową. Naprawa dużych okien, witryn sklepowych bądź szyb specjalistycznych może być wyceniona na 20-30% wartości wymiany na nową.
artykuł sponsorowany