Odkurzacz budowlany – jaki wybrać odkurzacz budowlany?

Dlaczego lepiej używać odkurzacze budowlane do remontu niż tradycyjne domowe?

Odkurzacz przemysłowy jest niezbędnym urządzeniem podczas prac budowlanych i remontowych. Jeżeli chcesz zadbać o porządek na budowie powinieneś zdecydować się na specjalistyczny sprzęt. Nie ma sensu korzystać z tradycyjnego domowego odkurzacza. Przede wszystkim dlatego, że domowy odkurzacz nie ma silnika zabezpieczonego przed pyłem tak, jak budowlany. Można zebrać domowym urządzeniem pył za pomocą bruzdownicy, jednak tylko w przypadkach gdy nie ma go dużo. W trudniejszych warunkach domowy odkurzacz kompletnie nie poradzi sobie ze sprzątaniem. Właśnie dlatego zaleca się korzystanie ze specjalistycznego sprzętu.

Odkurzacz budowlany pozwoli pozbyć się wszelakich zanieczyszczeń, z którymi domowy odkurzacz sobie nie radzi. Mimo teoretycznie podobnego działania, odkurzacze budowlane potrafią usunąć zanieczyszczenia remontowe bez uszkodzenia mechanizmu wewnętrznego urządzenia – co w przypadku odkurzacza budowlanego mogłoby się niestety zdarzyć. Za pomocą odkurzacza przemysłowego możesz pozbyć się pyłu, pleśni, ostrych drobinek czy opiłków. Możesz z niego korzystać podczas remontu domu, ale też np. w warsztacie samochodowym czy zakładzie produkcyjnym.

Jakiej klasy powinien być dobry odkurzacz budowlany?

Do wyboru jest cała gama odkurzaczy przemysłowych, które różnią się od siebie. Najważniejsze jednak, by wybrany sprzęt był solidnie wykonany, mógł długo działać, a także zbierał wszelakie zanieczyszczenia na budowie (np. mokre i suche). Odkurzacze zostały podzielone na klasy, by ułatwić dobór najlepszego urządzenia.

  • Klasa L– odkurzacze tej klasy najlepiej sprawdzą się podczas pochłaniania pyłów. Mogą znakomicie posłużyć np. w zakładzie stolarskim. Bez problemu usuniesz urządzeniem klasy L zanieczyszczenia po małym remoncie.
  • Klasa M– urządzenia klasy M posłużą do odkurzania pyłów mineralnych, kruszywa, gipsu oraz odpadów z farb. Doskonale sprawdzą się zatem przy pracach murarskich.
  • Klasa H– ten odkurzacz budowlany świetnie poradzi sobie z azbestem, ołowiem czy kadmem. Urządzenia klasy H mają doskonałe filtry i mogą pracować nawet w bardzo trudnych warunkach.

Odkurzacze budowlane najlepszej jakości możesz kupić tutaj:hitnarzedzia.

Jaki wybrać odkurzacz budowlany? O czym pamiętać podczas wyboru?

Cechy dobrego odkurzacza budowlanego

Kupując odkurzacz budowlany powinieneś pamiętać nie tylko o klasie czyli filtrach odkurzacza, ale również o mocy jego silnika. Odkurzacze przemysłowe z reguły mają silniki o mocy 1000-1600 W i są w zupełności wystarczalne podczas niewielkich prac remontowych. Z mocą silnika związane są wszelakie możliwości odkurzaczy, dlatego należy na to zwrócić uwagę podczas zakupu. Do codziennego użytkowania wystarczy urządzenie o słabszej mocy, zaś do poważnych prac budowlanych zdecydowanie lepszy będzie odkurzacz o największej mocy. Kolejną sprawą jest pojemność. Zbiornik na odpady w odkurzaczu budowlanym z reguły ma do 70 litrów. Im większy będzie pojemnik na nieczystości w odkurzaczu przemysłowym tym bardziej wygodne w użytkowaniu będzie urządzenie. Dzięki dużej pojemności zbiornika na odpady nie trzeba co chwila opróżniać odkurzacza z zanieczyszczeń.

Bardzo ważny jest także zasięg odkurzacza budowlanego. Koniecznie zwróć uwagę na długość przewodu oraz rur znajdujących się w zestawie z urządzeniem. Właśnie one będą decydować bowiem o zasięgu odkurzacza na budowie. Dłuższy zasięg przewodu znacznie uprości przebieg prac remontowych. Pamiętaj, że istotna jest też trwałość odkurzacza przemysłowego, zatem musi on zostać wykonany z dobrej jakości materiałów.

Odkurzacz przemysłowy z workiem czy bez? Gdzie używać odkurzacza budowlanego?

Profesjonalne odkurzacze budowlane w większości produkowane są dziś bez worków. W tych odkurzaczach brud z remontu sam wpada do specjalnego pojemnika, który następnie można bezpiecznie opróżnić po jego zapełnieniu się. Odkurzacze przemysłowe bezworkowe są najbardziej wygodną obecnie opcją zwłaszcza, że posiadają większą pojemność i można z ich pomocą wydajniej pracować. Nie trzeba również zmieniać worków i pamiętać o ich regularnym dokupywaniu.

Odkurzacz budowlany przeznaczony jest głównie do prac remontowych. Świetnie jednak może sprawdzić się również w ogrodzie bądź mieszkaniu. Aby można było wygodnie korzystać z niego w gospodarstwie domowym, producenci stale obniżają wagę odkurzaczy przemysłowych i zmniejszają je. Wszystko po to, by można było używać urządzeń w garażu bądź dowolnym pomieszczeniu gospodarczym. Odkurzacz budowlany będzie bardzo komfortowym w obsłudze urządzeniem, które błyskawicznie poradzi sobie z każdą nieczystością.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny