Sprzęty AGD w mieszkaniu

Wybrać sprzęt znanej marki, czy postawić na nowość? 

Istnieje wiele marek, które były poniekąd prekursorami w dystrybucji sprzętu użytku domowego i z sukcesami działają po czasy obecne. Mimo różnych opinii, jeśli stoi się przed zakupem sprzętu takiego jak lodówka, pralka czy telewizor, czyli tych, które mają działać możliwe bezawaryjnie przez co najmniej kilka lat, lepiej trzymać się znanych marek. Znane marki naprawdę stosunkowo rzadko rozczarowują swoich użytkowników. Zazwyczaj nie ma również problemu z ich serwisowaniem door to door, ponieważ mają punkty serwisowe w wielu miejscach na terenie całej Polski, czego nie można powiedzieć o nowych, jeszcze nie znanych markach.

Ranking pralek, lodówek, telewizorów i innych sprzętów RTV/AGD? 

Jeśli mimo wszystko, z uwagi na cenę lub określone funkcje, decyzja zakupu padnie na sprzęt nowej, nieznanej marki, należy wcześniej przeprowadzić internetowe poszukiwania, aby lepiej poznać firmę i znaleźć dotychczasowe opinie użytkowników. Recenzje innych klientów pomogą lepiej zrozumieć wydajność produktu i poziom zadowolenie z zakupu. Podpowiadamy również, że warto zajrzeć na stronę: homelook.pl gdzie znajdziecie rankingi prawie każdego rodzaju produktów. Tutaj możecie zobaczyć ich przykładowy ranking pralek -> https://homelook.pl/samsung-czy-beko-niezalezny-ranking-pralek-2019/. Kasia i Rozanna z homelooka opisują tam setki różnych sprzętów użytku domowego wymieniając ich wady i zalety.

Salon min

Ważny aspekt – dostępność części zamiennych

W przypadku awarii, naprawa wymagać może zainstalowania części zamiennej. Dlatego ważne jest, aby jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie urządzenia RTV i AGD, sprawdzić ceny i dostępność części zamiennych. Warto również zadzwonić do serwisu i spytać czy części zamienne do określonego modelu są łatwo dostępne i jaki jest ich koszt. To bardzo istotna kwestia, szczególnie w przypadku napraw pogwarancyjnych. Czasami, mimo zbliżonych parametrów i atrakcyjnej ceny danego sprzętu, koszty ewentualnych napraw mogą być znacznie wyższe niż w przypadku nieco droższego urządzenia. Może nawet dojść do sytuacji, w której cena naprawy będzie przewyższać koszt zakupu nowego sprzętu.

Części zamienne do pralki

Porównanie cen

Stojąc przed dylematem jaką pralkę kupić i która będzie zarówno najlepsza jak i najtańsza, warto wykorzystać internetowy ranking pralek. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wpisując dane producenta, lub inne parametry takie jak np. rodzaj ładowania – od góry, od przody, szerokość i głębokość pralki itp. można uzyskać listę wybranych pralek począwszy od najtańszych. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia wybór właściwego urządzenia – dzięki temu, można w znaczny sposób zawęzić kryteria swoich poszukiwań. Warto mieć na względzie również fakt, że często przedział cenowy stanowi dobrą wskazówkę co do jakości urządzeń. Może zdarzyć się sytuacja, w której zakup sprzęty po relatywnie niskiej cenie może mieć wpływ na jego niższą funkcjonalność i trwałość. Ponadto wszystkie urządzenia elektryczne muszą być sprzedawane z ważną gwarancją obowiązującą na terenie Polski.

Zakupy online

Zalety zakupów online

Istnieje wiele zalet z dokonywania zakupów w sklepach internetowych. Są one przede wszystkim wygodne i bardziej przemyślane. Zakupiony sprzęt za niewielką opłatą dostarczany jest bezpośrednio do  domu. Dodatkowym benefitem jest to, że większość sklepów internetowych oferuje również usługę podłączenia i instalacji. Zakupy online są również tańsze. W zależności od wyboru sklepu internetowego, na zakupie urządzenia RTV lub AGD można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Wynika to z faktu, mniejszych kosztów utrzymania tego rodzaju sklepu. Towar często kierowany jest bezpośrednio z hurtowni, dlatego też sklep internetowy oszczędza na kosztach magazynowania i redukuje zatrudnienie. Ważne jest również to, że polskie prawo oferuje każdemu klientowi, który kupił produkt online, prawo do 14 dniowego wypowiedzenia umowy. Oznacza to, że w terminie do 14 dni po dokonaniu zakupu, można bez podania przyczyny zgłosić rezygnację z zakupu.

Niektóre urządzenia RTV i AGD są stosunkowo drogie. Odwiedzając centra handlowe można zauważyć, że oferta cenowa nie odbiega znacząco od cen, które oferuje konkurencja. Prawdziwe oszczędności można uzyskać kupując sprzęt online.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny