1. Najistotniejsze cechy styropianu pod ogrzewanie podłogowe

2. Dobry projekt - podstawa sukcesu

3. Nie warto zwracać uwagi na pozorne oszczędności

Najistotniejsze cechy styropianu pod ogrzewanie podłogowe

Styropian do ogrzewania podłogowego powinien cechować się kilkoma rzeczami. Przede wszystkim liczą się jego właściwości izolacyjne. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w styropian grafitowy, który cechuje się rewelacyjnym współczynnikiem przewodzenia ciepła. Drugą cechą istotną podczas wyboru dobrego styropianu na podłogę jest jego wytrzymałość na obciążenia, zginanie oraz odkształcenia. Ciekawym rozwiązaniem są produkty dostępne na stronie: https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/plyty-do-ogrzewania-podlogowego/.

Dobry projekt - podstawa sukcesu

Styropian pod ogrzewanie podłogowe to element, jaki powinien został uwzględniony już podczas projektowania domu. Dobrze wykonany projekt musi uwzględniać rodzaj oraz ilość styropianu, jaki będzie wymagany podczas układania izolacji termicznej pod ogrzewanie podłogowe.

Każdy budynek, niezależnie od jego wielkości czy przeznaczenia, musi spełniać określony przez normy parametry. To właśnie projektant, pochylając się nad tworzeniem nowego domu, musi dokonać decyzji, jaki rodzaj materiału zostanie użyty oraz jaka grubość jest konieczna. Mówiąc o domu z tradycyjną podłogą na gruncie możemy mówić minimum o 15 cm, z kolei w przypadku zastosowanie ogrzewania podłogowego, należy położyć nawet 20 cm.

Docieplenie podłogi nie musi składać się wyłącznie z jednej płyty. Można łączyć mniejsze grubości, by powstała odpowiednio gruba warstwa. Jest to ciekawe rozwiązanie głównie w przypadku otulania przewodów instalacyjnych, które muszą znaleźć się w warstwie podłogi, nigdzie indziej.

Nie warto zwracać uwagi na pozorne oszczędności

Budowa domu to ogromna inwestycja, podczas której często szukamy oszczędności. Są jednak miejsca, w których nie warto brać owe oszczędności pod uwagę. Jedną z takich warstw jest podłoga. Styropian grafitowy polecany na ogrzewanie podłogowe jest nieco droższy niż styropian biały, jednak jednorazowy większy wydatek podczas budowy może znacznie obniżyć późniejsze wydatki związane z późniejszym użytkowaniem domu.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej