Czym charakteryzują się meble loftowe?

Zacznijmy od wyjaśnienia, jakie cechy wyróżniają kategorię wyposażenia wnętrz, jaką są meble loftowe (sprawdź na: tohurt.pl). Mają one zazwyczaj geometryczną i oszczędną formę, a zarazem niebywałą lekkość. Nóżki stolików kawowych czy szafek RTV są często wykonane z metalu malowanego na czarno. Jeśli chodzi o kanapy i fotele, w meblach tych, dominują tu bardzo minimalistyczne formy. 

Wystarczy udać się do dobrze zaopatrzonego salonu meblowego lub sklepu internetowego oferującego ten asortyment, by z łatwością odszukać meble pasujące do wnętrza w stylu loftowym. Wybór ostateczny jest jednak kwestią indywidualną, więc musi być podyktowany nie tylko walorami estetycznymi, lecz także potrzebami przyszłych użytkowników. W meblach przecież nie chodzi jedynie o to, aby ładnie się prezentowały, ale by też tworzyły funkcjonalną przestrzeń. 

Jakie meble loftowe wybrać do salonu?

Rozglądając się za meblami w stylu loftowym, trzeba zwrócić uwagę na to, jakie wyposażenie już znajduje się w salonie. Dla podwyższenia komfortu i funkcjonalności wnętrza warto zadbać o obecność przynajmniej kilku elementów. Mogą to być na przykład poniższe propozycje. 

Kanapa lub sofa w stylu loftowym

W loftowych wnętrzach warto znaleźć miejsce dla wygodnej kanapy. Industrialny efekt zapewni prostokątna kanapa z ekoskóry, bez dodatkowych poduch i dekoracji. Szerokie siedzisko i wysokie oparcie zapewnią wygodę. Mebel mieszczony na metalowej konstrukcji lub stalowych nóżkach odda ducha aranżacji i podkreśli surowy charakter pomieszczenia. 

Fotele i krzesła w stylu loft

Fotele w stylu loft mogą być wykończone miękką tkaniną. Będą ocieplać wnętrze i tworzyć komfortowe warunki do wypoczynku. Część jadalna salonu to odpowiednie miejsce dla drewnianego stołu i plastikowych krzeseł. Białe krzesła, drewniany stół, a do tego szara kanapa, to zestaw idealny. O ile właściciele nie mają nic przeciwko takim właśnie kolorom. 

Regały i stolik kawowy loft 

W salonie urządzonym w stylu loftowym nie może brakować regałów i stolika kawowego. Stalowe, malowane na czarno regały ażurowe to prawdziwy hit wśród tych mebli. A jeśli chodzi o stolik kawowy, to dobrym wyborem będzie model składający się z metalowego stelaża i szklanego blatu. Zamiast szkła można też wybrać wersję z drewnianym blatem. 

Kwietniki loftowe, jako element dekoracyjny

Właściciele przestronnych salonów mogą pozwolić sobie na uzupełnienie przestrzeni atrakcyjnymi kwietnikami w stylu loftowym. Ich wybór jest wyjątkowo ogromny, w związku z czym każdy łatwo trafi na idealny model. Dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno kwietniki pojedyncze, jak i bardziej rozbudowane, stojące oraz wiszące. Najważniejsze, by wybrany kwietnik pasował do pozostałego wystroju wnętrza. Ten mały i jakże niepozorny element może tak wiele wnieść do aranżacji salonu. 

Salon w stylu loftowym budzi w ostatnim czasie coraz większe zainteresowanie. Jedni dopiero planują wykończenie tego wnętrza, inni zwyczajnie mają chęć na małą metamorfozę pokoju. Dzięki odpowiednim meblom i dekoracjom, można szybko i wygodnie uzyskać satysfakcjonujący efekt. Warto zatem rozejrzeć się m.in. za funkcjonalnym zestawem jadalnianym oraz dodatkami w tym charakterze.

ikona podziel się Przekaż dalej