Współpraca: eksperci serwisu z rankingiem pralek - swiatpralek.pl

Zakres cenowy pralek

Podstawowym kryterium, jakie musimy wziąć pod uwagę wybierając naszą pralkę jest jej cena. To właśnie ta kwota będzie determinować dalsze poszukiwania konkretnego modelu. W sklepach AGD możemy znaleźć urządzenia w ogromnym przedziale cenowym. Jeśli interesuje nas nowa pralka to minimalna kwota, jaką powinniśmy zabezpieczyć na poczet zakupów to 800zł.  Będzie to oczywiście bardzo prosty sprzęt nie posiadający zbyt wielu dodatkowych funkcji. Standardowa cena podstawowych modeli waha się w przedziale 1100 – 1800 zł.  Dużo drożej musimy zapłacić za zaawansowane technologicznie pralki posiadające nowoczesne funkcje dodatkowe lub modele łączące w sobie pralkę i suszarkę. Cena takich urządzeń może przekraczać 3000 a nawet 5000zł. Wszystko zależy od tego ile jesteśmy w  stanie wydać, chociaż należy pamiętać, że nie zawsze to co droższe będzie lepsze.

Cechy charakterystyczne i dodatkowe funkcje

Po ustaleniu kwoty, jaką możemy przeznaczyć na zakup, należy dokładniej przyjrzeć się podstawowym informacjom dotyczącym poszczególnych modeli, dzięki którym wybierzemy ten najlepiej odpowiadający naszym potrzebom.  Należą do nich przede wszystkim:

  • Klasa energetyczna – mówiąca nam o tym, ile prądu zużywa dany model pralki. Jest ona obliczana i podawana jako roczne zużycie energii wyrażone w kW/h. Klasyfikacja taka obejmuje aż 7 stopni od najefektywniejszej klasy A+++ do klasy D.
  • Wsad- czyli ilość prania, jaką jednorazowo możemy wyprać. Standardowo jest to 6kg, jednak na rynku możemy znaleźć zarówno modele kompaktowe, których wsad to 2 kg, jak i takie które jednorazowo piorą nawet 12 kg ubrań.
  • Pobór wody podczas jednego cyklu prania – czyli ilość wody zużywana do wyprania i wypłukania jednego wsadu. Liczby te różnią się od siebie w sposób znaczny, w zależności od modelu pralki. Najbardziej oszczędne urządzenia wykorzystują około 11 litrów.

Jeśli już przyjrzymy się tym trzem podstawowym informacjom warto jest zwrócić uwagę na dodatkowe funkcję, które oferuje nam dane urządzenie. Nie zawsze bowiem więcej oznacza lepiej. Współczesny rynek jest tak nasycony produktami, że producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych dodatków, które czasem nie mają większego sensu. Jest jednak kilka funkcji, które podnoszą komfort użytkowania pralki i pozwalają nam lepiej dbać o prane ubrania. Są to między innymi, takie dodatki jak:

  • Regulacja wirowania oraz temperatury prania
  • Programowanie czasowe
  • Blokada rodzicielska
  • Możliwość dokładania ubrań w trakcie cyklu
  • Skracanie programów dzięki funkcji ECO
  • Tryb pracy cichej

Ranking pralek na pomoc

Wybierając idealny dla nas model warto jest zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujemy od urządzenia a co będzie dla nas zbędnym gadżetem. Pamiętajmy, że pralka to urządzenia z którego korzystamy nieustannie a zakup powinien być zaplanowany na lata. Warto jest więc spędzić kilka chwil na przemyśleniu swojej decyzji, tak aby cieszyć się swoją pralką przez długie lata.

Pralka to urządzenie bez którego nie wyobrażamy sobie współczesnego domu. Jest to sprzęt niezbędny w każdym gospodarstwie domowym dlatego wybór i zakup odpowiedniego modelu powinien być dokładnie przemyślany. Zadania tego nie ułatwia fakt, iż na rynku możemy obecnie znaleźć setki różnorodnych modeli różniących się między sobą nie tylko ceną ale i szeregiem dodatkowych funkcji. Jak więc wybrać najlepszą pralkę? Najlepiej skorzystać z rankingu pralek - np. na swiatpralek.pl. Z jednej strony znajdziesz w nim wygodne podsumowanie kluczowych parametrów pralek. Z drugiej strony, masz komfort, że ktoś przebrał setki ofert i wybrał kilka najlepszych wariantów.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły