Sprzęty domowe to już nie tylko podstawowe AGD. W obecnych czasach coraz częściej kupujemy różne gadżety do domu np. roboty sprzątające, automatyczne ekspresy do kawy czy odświeżacze powietrza. Jednym z bardzo przydatnych sprzętów będzie też mop parowy (sprawdź na: www.eltkom.pl), który pomoże w szybkim sprzątaniu. Świetnie sprawdzi się np. do drewnianych paneli podłogowych. Myjąc panele drewniane trzeba pamiętać o tym, aby najpierw dokładnie odkurzyć podłogę. Pomoże to uniknąć np. zarysowań. Czym najlepiej czyścić podłogę drewnianą? Podłogę najlepiej jest myć za pomocą mopa. Niewielkie zabrudzenia można też przetrzeć ściereczką. Jeśli to możliwe to do mycia paneli lepiej nie używać żadnych detergentów. Wystarczy woda, jednak nie należy jej używać w nadmiernej ilości, gdyż może się dostać pod panele i je uszkodzić. Do mycia paneli można też użyć np. wody z odrobiną płynu do mycia naczyń.

Jaki mop do podłóg drewnianych?

Do podłóg drewnianych doskonale sprawdzi się mop z wkładem z mikrofibry. Warto zdecydować się np. na mop płaski o prostokątnej lub trójkątnej stopie czyszczącej. Mopy płaskie bardzo dobrze zbierają kurz i nie pozostawiają smug. Dobrze więc sprawdzą się na drewnianych panelach. Najlepszy będzie model z wyciskaczem wody. Dzięki temu uda się uniknąć nadmiaru wody na panelach. Alternatywą dla mopa płaskiego będzie mop obrotowy. Lepiej poradzi on sobie na nierównych powierzchniach i większych zabrudzeniach. Dobry mop obrotowy zapobiegnie też powstawaniu smug. Końcówki mopa obrotowego można wymieniać, co pozwala zaoszczędzić na zakupie nowego urządzenia. Mop obrotowy ma znacznie większy zakres ruchów, a płaski dociera z kolei do miejsc, które są trudniej dostępne i jest wygodniejszy w obsłudze. Najlepszy mop do podłóg drewnianych to taki, który będzie miał szeroką powierzchnię oraz miękki wkład. Uchwyt powinien być regulowany, tak aby możliwe było ustawienie odpowiedniej wysokości. Warto też zdecydować się na mopa z wymiennymi końcówkami, dzięki którym mopa będzie można dostosować do danej powierzchni, wybierając taki, który sprawdzi się w danej sytuacji najlepiej np. trójkątna głowica dobrze wyczyści rogi pomieszczenia.

Czy do podłóg drewnianych można używać mopa parowego?

Wiele osób zastanawia się, czy do mycia drewnianych paneli można użyć parownicę? Odpowiedź brzmi, tak jak najbardziej. Mopy parowe świetnie się sprawdzą do czyszczenia drewnianych odłóg. Podstawową zaletą mopa parowego jest to, że czyści on na sucho, jedynie przy użyciu pary wodnej, która nagrzewając się usuwa nawet duże zabrudzenia, bez powodowania smug czy zacieków. Mop parowy będzie więc bezpieczny dla paneli. Dodatkowo sprzątanie mopem parowym jest znacznie szybsze i wygodniejsze niż mopem tradycyjnym, a dodatkowo nie wymaga użycia żadnych detergentów, zachowując przy tym wysoką jakość sprzątania. Zaletą mopów parowych jest też to, że podczas sprzątania usuwają alergeny oraz bakterie, tym samym dodatkowo dezynfekując powierzchnię. Sprzątanie mopem parowym jest szybsze, a także nie wymaga nadmiernego wysiłku. Mop parowy posłuży nam nie tylko do mycia podłóg, ale dobrze sprawdzi się także np. na powierzchniach szklanych, kafelkach, dywanach czy tapicerkach.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny