Nieszczarki biurowe

Wybór niszczarki biurowej (znajdziesz je na przykład tu) to istotna decyzja dla każdego biura. Dowiedz się więcej o normach bezpieczeństwa i elementach, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze niszczarki. 

Normy bezpieczeństwa

Niszczarki podlegają normie DIN 32757, która określa 5 poziomów bezpieczeństwa. W zależności od działalności firmy i poufności danych należy wybrać niszczarkę, która zniszczy dokumenty w określony sposób. Poziom DIN 1 zaleca się do dokumentów użytku ogólnego, poziom DIN 2 do wszystkich dokumentów przepływających wewnątrz firmy, poziom DIN 3 to dokumenty poufne, poziom DIN 4 dla dokumentów tajnych. Najwyższy poziom, czyli DIN 5 określa dokumenty ściśle tajne, czyli High Security.

Na co zwrócić uwagę?

Gdy wybierzemy już odpowiedni poziom bezpieczeństwa, powinniśmy zwrócić jeszcze uwagę na takie parametry jak: ilość jednorazowo niszczonych kartek, pojemność kosza na kawałki kartek oraz szerokość szczeliny. Gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie wymienione elementy, możemy mieć pewność, że podejmiemy dobrą decyzję.

Przegląd dostępnych na rynku niszczarek

Na rynku dostępnych jest wiele marek niszczarek biurowych, dlatego niezwykle istotne jest, by zapoznać się z ofertą głównych marek i wybrać coś dla siebie. Do dyspozycji mamy produkty takich firm jak: Fellowes, Kobra, Ideal, Hsm, czy Opus.

Fellowes

Fellowes to marka z długą historią. Jej początki sięgają 1917 roku i produkcji słynnych pudełek archiwizacyjnych Bankers Box. W aktualnej ofercie Fellowes znajdziemy kilka rodzajów niszczarek: od osobistych, poprzez przybiurkowe, a skończywszy na niszczarkach automatycznych. Marka ta została nagrodzona Złotym Laurem Konsumenta. Niszczarki Fallowes posiadają systemy zabezpieczające przed zacięciem, a także systemy energooszczędne. Do wyboru 4 stopnie bezpieczeństwa oraz rodzaj cięcia.

Kobra

To firma oferująca wiele modeli niszczarek, także takich, które niszczą bardzo duże ilości dokumentów, w tym archiwa, czy katalogi danych osobowych. Niszczarki firmy Kobra są przeznaczone dla profesjonalistów. Produkty te dostępne są w stopniu DIN 5. Dodatkowe udogodnienia niszczarek Kobra, to systemy zmniejszonego zużycia energii, 20 lat gwarancji na noże tnące, system SPPU oraz funkcja niszczenie pogniecionych kartek papieru. Co więcej, niszczarki Kobra HS posiadają certyfikat NATO. 

IDEAL

Marka IDEAL to lider na rynku w zakresie produkcji niszczarek. W ofercie IDEAL znajdziemy zarówno niszczarki przybiurkowe, biznesowe, jak i specjalistyczne do dysków twardych. Dostępne są niszczarki tnące karty kredytowe, odporne na spinacze biurowe, z automatycznym podajnikiem papieru, a także z gwarancją dożywotnią na noże tnące.

HSM 

To firma, w której ofercie znajdziemy zarówno niszczarki dokumentów, jak i kombinacje niszcząco-belujące oraz wysokowydajne systemy niszczące. HSM produkuje niszczarki dokumentów przystosowane do biur — małych i dużych. Do wyboru są trzy klasy ochrony: niewielka, wysoka oraz bardzo wysoka. Można także wybrać niszczony materiał: CD/DVD, dyskietki, karty kredytowe, nośniki USB, papier oraz zszywki i spinacze do papieru.

Opus

W ofercie marki Opus znajdują się niszczarki przybiurkowe, jak i niszczarki biznesowe. Różnią się one poziom zabezpieczeń DIN, wielkością kosza, a także wydajnością.

Dzięki znajomości ofert na rynku oraz parametrów niszczarek wybór stanie się banalnie prosty!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 46,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny