Trawnik powinien być regularnie koszony. Do tego jednak potrzebny jest odpowiedni sprzęt, który dobieramy głównie względem charakterystyki naszego ogrodu, ale i często przez chęć ułatwienia sobie tego obowiązku.

Dwa podstawowe typy kosiarek

Kosiarki spalinowe, traktowane przez wielu jako najpopularniejsze cechują się przede wszystkim nieograniczonym zasięgiem. Dzięki zastosowaniu w nich technologii spalinowej, potrzebujemy jedynie kanistra paliwa, a koszenie może odbywać się na bardzo dużych terenach. Niektórzy twierdzą jednak, że prowadzenie kosiarki spalinowej jest niewygodne, gdyż jej konstrukcja jest zbyt obszerna i ciężka. Wymiarów kosiarek jest wiele, przez co w przypadku posiadania wielu przeszkód na ogrodzie, w miarę możliwości warto nabyć tę mniejszą wersję. W kwestii ciężkości można powiedzieć jedynie, że rzadko kiedy spotyka się już urządzenia nie posiadające dodatkowego napędu, pomocnego w prowadzeniu.

Z drugiej strony mamy kosiarki elektryczne. Te z kolei charakteryzują się brakiem emisyjności spalin, co wpływa korzystnie na środowisko. Z reguły są mniejsze, a elektryczna jednostka napędowa potrafi być o wiele lżejsza niż w przypadku tej napędzanej benzyną. Często mówi się też, że silniki elektryczne są bardzo ciche co zdecydowanie umila cały proces koszenia. Ten typ urządzeń służy jednak do mniejszych ogrodów, ponieważ ich zasięg jest ograniczony przez kabel zasilający.

Jak wybrać odpowiednią kosiarkę dla swojego ogrodu?
Jak wybrać odpowiednią kosiarkę dla swojego ogrodu?

Dla osób nielubiących kosić

Na pewno są wśród nas osoby, dla których koszenie trawy nie jest sposobem na zrelaksowanie się i najzwyczajniej tego nie lubią. Dla takich ludzi również znajdzie się propozycja godna uwagi. Mowa tutaj o robotach koszących. Te urządzenia również działają na prąd, jednak nie ciągnie się za nimi żaden kabel. Posiadają one wbudowany akumulator, który musi po prostu być po prostu co jakiś czas ładowany. Sprzęt ten potrafi wykosić cały ogród bez pomocy człowieka, a nawet bez konieczności fizycznej jego obecności. 

Cięższy sprzęt dla obszernych ogrodów

Mniejsze lub większe grono szczęśliwców, którzy w swoim dobytku posiadają przepiękne, obszerne ogrody, również musi dbać o ich regularne podcinanie. Kosiarka spalinowa posiada możliwości wykoszenia takiego placu, jednak dla ludzkiego organizmu jest to bardzo ciężkie wyzwanie. Na pomoc przychodzą jednak traktorki ogrodowe - https://jokergroup.pl/produkty/przygotowanie-i-koszenie-trawnika/traktory-ogrodowe/2-1900, które cechuje bardzo wygodna pozycja w czasie siedzenia, a także dokładność w koszeniu różnego typu powierzchni. 

Ich rodzajów również jest wiele. Są te posiadające większe, mocniejsze silniki oraz te, które wizualnie sprawiają większe wrażenie i mają różne obszary koszenia. Podobnie jest z wyrzutem trawy. Istnieją rodzaje posiadające zwykły wyrzut boczny oraz te, które w swoim zaopatrzeniu mają kosz. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny