Dotyk miłej i świeżej pościeli kojarzy się nam przede wszystkim z czymś przyjemnym i błogim. Od razu myślimy o relaksie i wypoczynku. Kto z nas nie lubi położyć się pod świeżo zaścieloną kołdrą. To przecież tak wspaniałe uczucie. Dlatego też warto zadbać, o to by nasza pościel była odpowiednia. To, jaką wybierzemy, będzie miało wpływ na komfort naszego snu, a tym samym również na nasz nastrój następnego dnia. Jaka powinna być idealna pościel? To proste! Taka, by aż nie chciało się spod niej wychodzić. Pytanie tylko, jak taką wybrać? Tego dowiemy się już za chwilę.

Komplety pościeli — wzory i kolory 

Przeważnie pierwszą rzeczą, jaką bierzemy pod uwagę, wybierając pościele, jest ich wygląd. Jesteśmy wzrokowcami, dlatego też nic dziwnego, że estetyka ma dla nas tak duże znaczenie. Urzekają nas ciekawe i urocze wzory i kolory tekstyliów, przez co często kupujemy je bez głębszego zastanowienia. Jak to się później okazuje, tylko po to, by nałożyć je raz, czy dwa, bo kompletnie nie pasują do naszej sypialni. Zanim więc ruszymy na zakupy, lepiej dowiedzmy się, jak wybrać odpowiednią pościel. Jeśli chodzi o jej estetykę, to kluczem do sukcesu jest tutaj trzymanie się barw, które dominują w pomieszczeniu. Dzięki temu pościel będzie stanowić świetne dopełnienie całej kompozycji, tworząc gustowną aranżację. Co do wzorów, to bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie wszelkie motywy roślinne i kwiatowe.

Stylowe ścielenie — czyli dodatki i akcesoria na łóżko 

Kupując pościele, nie możemy zapomnieć też o innych dodatkach. Gustowne poduszki, narzuty, czy ciepłe koce są bowiem świetnym uzupełnieniem całej ''łóżkowej'' kompozycji. Jeśli chcemy więc, by nasza sypialnia pięknie prezentowała się w ciągu dnia, to koniecznie dopasujmy kilka takich akcesoriów. Duży wybór produktów znajdziemy na przykład na https://erli.pl/wyposazenie-posciele-i-koce,785. Wybierając koce oraz pozostałe dodatki, możemy tworzyć bardzo ciekawe kompozycje, bawiąc się fakturami, wzorami i kolorami. Kolorowe pościele będą świetnie prezentować się z akcesoriami o stonowanym charakterze. Jasnym poszewkom łatwo nadamy natomiast charakteru, uzupełniając je w kontrastujące z nimi barwy.  

Komplet pościeli — jaki rozmiar wybrać? 

Rozmiar jest jednym z najważniejszych parametrów, jakimi powinniśmy kierować się, kupując pościele. Jaki będzie odpowiedni? To zależy oczywiście od wymiarów naszej kołdry oraz poduszki. Najczęściej używanym rozmiarem poszewek na kołdry dla dwóch osób jest 160 x 200 cm. Przy jednoosobowej natomiast przeważnie to 90 x 200 cm. Zanim jednak wybierzemy komplet pościeli, upewnijmy się, czy przypadkiem nasza nie jest większa lub mniejsza od tych standardowych. Kupowanie zbyt małej lub za dużej nie ma bowiem sensu, gdyż spanie pod nią będzie niekomfortowe.

Pościel do sypialni — materiał ma znaczenie

Ostatnią z kluczowych kwestii przy kupnie pościeli, jest materiał, z jakiego jest ona wykonana. Powinien zapewniać nam wygodę, komfort, a przede wszystkim umożliwiać swobodny przepływ powietrza. Jak wybrać odpowiednią pościel? W kwestii materiału wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Bez wątpienia jednak większość z nas wybiera pościele bawełniane. Spełniają wszystkie wyżej wymienione wymagania, a ich dodatkowym atutem jest też atrakcyjna cena. Jest to więc naprawdę świetne rozwiązanie do sypialni. 

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej