Projekty domów domowy.pl

W jaki sposób sprecyzować swoje wymagania, tak, aby dom idealnie pasował do potrzeb Twojej rodziny? Rynek gotowych projektów jest bardzo szeroki i cały czas się powiększa, ilość dostępnych projektów może przyprawić o ból głowy, nie sposób przecież oglądnąć każdy i ocenić czy się nam podoba. Tylko spokojnie, nie piszemy tego, żeby Cię zniechęcić, wręcz przeciwnie! Najlepszą receptą jest zawężanie pola wyboru. Określ sobie kryteria wyboru i krok po kroku eliminuj projekty które ich nie spełniają. Pomożemy Ci w przebrnięciu przez ten proces i zwrócimy uwagę na kilka aspektów które musisz uwzględnić zanim podejmiesz decyzję.

Możliwości finansowe

Oceń szczerze swoje możliwości finansowe, co będzie Twoim głównym źródłem finansowania inwestycji (kredyt, oszczędności, może część pracy wykonasz samodzielnie), jasno określ sobie limity cenowe i konsekwentnie ich przestrzegaj.

Wielkość domu

Jak duży dom potrzebujesz, czy planujesz w przyszłości powiększenie rodziny? Może przyda się miejsce na dodatkową sypialnię? Pamiętaj również, że wielkość domu jest uzależniona od działki, musisz zachować odpowiednie odległości od granic działki.

Przede wszystkim typ domu

No właśnie, już zdefiniowanie tego kryterium pozwoli Ci odrzucić projekty domów które Cię nie dotyczą (możesz to łatwo zrobić na przykład na stronie domowy.pl). Brzmi dobrze, prawda?

Często w wyborze pomagają nam warunki zagospodarowania działki, w których jasno  sprecyzowane jest jaki dom możemy wybudować. Zacznij więc od dogłębnej analizy planu miejscowego albo warunków zabudowy ustalonych przez gminę dla Twojej działki. W tym miejscu rozważ liczbę kondygnacji, to czy dom ma być wolno stojący, a może lepiej  bliźniak – jeśli rozważasz wspólną inwestycję np. z rodzicami. Kolejny aspekt to funkcjonalność wnętrza, czyli liczba sypialni, oddzielenie strefy nocnej od dziennej, ustalenie po której stronie domu powinien być salon, czy kuchnia powinna być otwarta czy zamknięta oraz czy potrzebujesz garażu.

Następnie rozważ rodzaj dachu, technologię budowy oraz rodzaj ogrzewania. Uwzględniając te wszystkie aspekty z łatwością znajdziesz projekt domu, który spełni wymagania Twojej rodziny.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 55,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny