Sprzęty AGD do zabudowy - zalety i wady

Umieszczenie sprzętów AGD w zabudowie ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala stworzyć spójną wizualnie aranżację. Taka kuchnia jest dopracowana w najmniejszych szczegółach, dzięki czemu tworzy efektowną całość. Poza tym sprzęty przeznaczone do zabudowy łatwiej można rozlokować i dopasować do kształtu pomieszczenia. Co więcej, zabudowana kuchnia jest łatwiejsza do utrzymania w czystości, ponieważ nie tworzą się szczeliny, w których mogłyby gromadzić się zabrudzenia i resztki żywności. Warto dodać, że zabudowa kuchenna jest również bezpieczniejsza dla dzieci. Większość urządzeń ukrytych jest za frontem meblowym, więc istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zainteresują najmłodszych.

Jak wybrać sprzęt AGD do zabudowy?
Jak wybrać sprzęt AGD do zabudowy?

Sprzęty AGD przeznaczone do zabudowy mają też kilka minusów. Przede wszystkim są droższe od modeli wolnostojących, a poza tym wymagają zamówienia mebli na wymiar, co jeszcze bardziej zwiększa koszty urządzenia kuchni. Choć będziesz mógł dopasować takie meble kuchenne do swoich potrzeb i wymagań, są one o wiele droższe niż gotowe zestawy z ekspozycji w sklepie. Należy pamiętać również o tym, że w przypadku awarii, naprawa sprzętu AGD do zabudowy może okazać się problematyczna.

Jaki sprzęt AGD wybrać do kuchni?

Obecnie każdy z producentów AGD ma w swojej ofercie urządzenia przeznaczone do zabudowy. Jeśli chodzi o funkcjonalność i jakość wykonania, raczej nie różnią się one od modeli wolnostojących. Jakie sprzęty AGD możesz umieścić w zabudowie? W zasadzie wszystkie urządzenia z kategorii dużego AGD, a więc lodówkę, zamrażarkę, piekarnik, płytę grzewczą, zmywarkę, okap kuchenny, a także kuchenkę mikrofalową. W sprzedaży dostępne są również ekspresy do zabudowy, które można zamontować w słupku.

Jak wybrać sprzęt AGD do zabudowy?
Jak wybrać sprzęt AGD do zabudowy?

Na grafice oferta AGD do zabudowy w sklepie Inlago.pl

Zestaw AGD czy pojedyncze sprzęty - co wybrać?

Możesz samodzielnie dobrać sprzęty do kuchni albo zdecydować się na komplety AGD. W skład takiego gotowego zestawu zazwyczaj wchodzi piekarnik i płyta grzewcza, a czasami większa liczba sprzętów, np. okap czy kuchenka mikrofalowa. Jeśli zdecydujesz się kupić gotowy zestaw, będziesz mieć pewność, że urządzenia idealnie do siebie pasują, zarówno pod względem wymiarów, jak i stylistyki. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś samodzielnie skompletował swoje urządzenia. Jest to lepsze rozwiązanie, jeśli zależy Ci na konkretnych funkcjach lub udogodnieniach.

O czym pamiętać kupując sprzęt AGD do zabudowy?

Wybór sprzętu AGD do domu i kuchni nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim pod uwagę musisz wziąć wysokość sprzętów pod zabudowę. Muszą one bowiem idealnie wkomponować się w szafki kuchenne. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie mebli dopiero po zakupie sprzętów AGD. W przypadku urządzeń do zabudowy bardzo ważna jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, dlatego szafki muszą mieć otwory wentylacyjne. Pamiętaj także, aby wybierać energooszczędny sprzęt kuchenny. Lodówka do zabudowy, piekarnik czy płyta elektryczna powinny mieć jak najwyższe klasy energetyczne, dzięki czemu będą pobierać mniejszą ilość prądu.

Jak wybrać sprzęt AGD do zabudowy?
Jak wybrać sprzęt AGD do zabudowy?

Gdzie kupić sprzęt AGD do zabudowy?

Na rynku nie brakuje sklepów, które oferują sprzęty AGD i meble do kuchni. Jednak najtaniej kupisz urządzenia w Internecie. Jednym z takich sklepów internetowych jest Inlago.pl, który posiada bogatą i mocno zróżnicowaną ofertę sprzętów AGD do zabudowy. Jakiej firmy urządzenia wybrać? Najlepiej stawiać na sprawdzonych producentów, np. Bosch, Samsung, Amica, Gorenje, Whirlpool, Siemens czy Beko. Są to marki, które od lat cieszą się uznaniem wśród konsumentów.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny