Zadbajcie o odpowiednie meble kuchenne

Na pewno aranżację kuchni należy rozpocząć od wyboru odpowiednich mebli. Zatem jak tylko pomalujecie ściany zmywalną farbą dedykowaną do kuchni, a także położycie mało brudzące się płytki, najlepiej z powłoką hydrofobową, możecie przejść do umeblowania. Meble kuchenne powinny być odporne na parę wodną i wilgoć, dlatego należy sięgać po materiały odpowiednio zabezpieczone i dostosowane do warunków podwyższonej wilgotności. Dobrze sprawdzają się meble z płyty wiórowej laminowanej albo płyty MDF lakierowanej czy też pokrytej folią PVC. Trzeba jednak pamiętać, że ta ostatnia nie jest odporna na wysoką temperaturę, dlatego nie można jej stosować do zabudowy zmywarki. W tym przypadku lepiej sprawdzi się płyta laminowana.

Zwróćcie uwagę na elementy, które zwiększą ergonomię i funkcjonalność kuchni

Trzeba zwrócić uwagę na rodzaj zabudowy. Można zdecydować się na zabudowę w kształcie litery "L", która sprawdza się w małych i średnich kuchniach. Na przeciwległych ścianach może znaleźć się kuchenka i zlewozmywak. Najlepiej, aby przed tym ostatnim znalazła się lodówka. W ten sposób zachowuje się klasyczny trójkąt roboczy i ergonomię. W szerokich pomieszczeniach odpowiednia będzie zabudowa dwurzędowa. Odległość pomiędzy przeciwległymi frontami szafek nie powinna być mniejsza niż 120 cm. Zabudowa w kształcie litery "U" jest przeznaczona do dużej kuchni. Takie rozwiązanie sprawdza się w większych i szerokich kuchniach otwartych na salon, gdzie blat roboczy łączy dwie strefy. Kuchnia jednorzędowa nie należy do ergonomicznych i takie rozwiązanie jest ostatecznością. Jeśli już decydujecie się na ten układ, to najbliżej wejścia powinna stać lodówka, dalej musi znaleźć się zlewozmywak, następnie blat roboczy, a na końcu kuchenka. W dużych otwartych przestrzeniach sprawdzi się także kuchnia dwurzędowa z wyspą. Na większej wyspie można zamontować płytę grzejną. Warto piekarnik umieścić na większej wysokości, gdy decydujecie się na wysoką zabudowę. Jeśli jest niska, to pamiętajcie, by zadbać o sprzęt z zimnymi z zewnątrz, nienagrzewającymi się drzwiczkami i blokadą, której nie sforsują dzieci. Jeżeli wybieracie zlewozmywak jednokomorowy, to na pewno sprawdzi się bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. Taka bateria ułatwi Wam pracę także wtedy, gdy korzystacie z wysokich garnków. Pamiętajcie o wyborze baterii z perlatorem, bo w ten sposób oszczędzacie wodę.

Postawcie na akcesoria, które ułatwią Wam pracę w kuchni

Urządzając kuchnię warto pamiętać o akcesoriach, które znacząco ułatwiają życie. Na blatach na pewno nie powinno zabraknąć pojemników na cukier, herbatę, kawę, sól, a także inne przyprawy. Przyda się również chlebak, dzięki któremu można przedłużyć świeżość pieczywa. Na pewno wieszaczek z akcesoriami typu łyżka kuchenna, chochla, czy łopatka kuchenna, ale i szczypce także się przyda. Warto zadbać o dobry zestaw garnków i patelni. Jeżeli lubicie potrawy jednogarnkowe, to świetnym wyborem będą patelnie wok, które dobrze nadają się nie tylko do przygotowywania dań kuchni azjatyckiej. Oczywiście należy zadbać o pojemniki do przechowywania żywności i pojemniki na odpady. Wszystkie niezbędne akcesoria, ale i takie dzięki którym przyspieszycie wykonywanie dań, czy je upiększycie, znajdziecie na stronie: https://kitchenstore.pl. Jeżeli posiadacie zlewozmywak jednokomorowy, to z pewnością przyda Wam się osuszacz, w końcu nie wszystkie rzeczy nadają się do mycia w zmywarce. Zachęcamy do skorzystania z rad, dzięki którym kuchnia będzie funkcjonalna.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny