Mały narożnik to przyjaciel niewielkich przestrzeni

Jeśli dysponujesz niewielkim metrażem i nie możesz pozwolić sobie na osobny salon lub posiadasz wyłącznie malutki pokoik dzienny, lepiej zrezygnuj z kanapy o imponujących rozmiarach. Choć mebel tego typu jest bardzo komfortowy w użytkowaniu, w Twoim przypadku wpłynie tylko na obniżenie ergonomii pomieszczenia. O wiele lepiej sprawdzi się mały narożnik (sprawdź na: www.modernomeble.pl - lewo- lub prawostronny). Dzięki charakterystycznemu kształtowi z łatwością ustawisz go w rogu pokoju, oszczędzając cenne miejsce.

Mały narożnik – co dalej?

Nawet niewielki narożnik da się wykorzystać na wiele różnych sposobów. Przykładowo, możesz połączyć go ze stolikiem kawowym. Takie rozwiązanie pozwoli Ci na relaks przy filiżance ulubionego napoju. Innym pomysłem jest ustawienie obok małej pufy, która będzie pełnić rolę podnóżka lub dodatkowego miejsca do siedzenia.

Użyj światła i kolorów, aby optycznie powiększyć wnętrze

W przypadku ograniczonej przestrzeni istotną rolę odgrywa także oświetlenie. Eleganckie lampy stojące lub wiszące zarówno dodadzą wnętrzu uroku, jak i zapewnią komfort podczas czytania. Pamiętaj jednak, aby wybrać odpowiednią barwę światła!

Na optyczne powiększenie pomieszczenia wpływ ma nie tylko światło, ale także kolorystyka. Jasne kolory sprawiają, że wnętrze wydaje się większe. Dlatego też zastanów się nad pomalowaniem ścian na biało albo kremowo. Dobrym pomysłem może być również wykorzystanie faktury (mebli oraz tkanin) – gładkie powierzchnie lepiej odbijają blask, tworząc wrażenie dużej przestrzeni.

Nie przesadzaj z dekoracjami

Aranżując niewielkie pomieszczenie, należy przede wszystkim zachować umiar. Zasada ta tyczy się zwłaszcza dekoracji. Zbyt dużo bibelotów może zdominować wnętrze i sprawić, że będzie wydawało się jeszcze mniejsze niż jest w rzeczywistości. Jeśli zależy Ci na dodatkach, wybierz raczej te o prostych, klasycznych kształtach. Szczególnie dobrze sprawdzą się elementy szklane, takie jak wazony i lustra.

W niewielkich pokojach na ogół doskonale spisują się również rośliny. Nie przesadzaj jednak z ich ilością! Postaw raczej na kwiaty cięte w wazonie albo jedną lub dwie rośliny doniczkowe, które wprowadzą nieco życia do aranżowanego wnętrza.

Podsumowanie

Mały narożnik to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto dysponuje ograniczoną przestrzenią. Właściwie dobrane meble oraz dekoracje mogą sprawić, że nawet najmniejszy pokój będzie zachwycać swoją elegancją i ergonomią. Wystarczy nieco wysiłku, aby zaaranżować pomieszczenie, które spełni potrzeby i oczekiwania wszystkich domowników, a także stanie się komfortową przestrzenią do odpoczynku.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny