Fotoobraz na wiele sposobów

Salon jest jedną z najczęściej użytkowanych przestrzeni w mieszkaniu. To miejsce rodzinnych spotkań, przyjacielskich pogawędek, oaza relaksu przy dobrej książce, a także strefa rozrywkowa. Z tego względu aranżacja pokoju dziennego powinna być przemyślana, by przykuwać uwagę odbiorców, a przede wszystkim wpływać na ich dobry nastrój.

Jeśli marzy Ci się magnetyczna kompozycja z rodzinnych kadrów, wykorzystaj fotoobraz (sprawdź na: uwolnijkolory.pl/fotoobraz )w realizacji twórczej wizji. Zdjęcia na ścianie zawsze budzą emocje. Podziw, wzruszenie czy radość – kadry emitują energię, która wypełnia wnętrze specyficzną aurą. W Uwolnij Kolory możesz zamówić klasyczny obraz ze zdjęcia, a także obraz w ramie – obydwa warianty dostępne są w kilku formatach, co pozwoli Ci idealnie dopasować dekorację do aranżacji wnętrza.

Jak ułożyć zdjęcia na ścianie?

Wyeksponuj ciekawe fotografie w niecodzienny sposób i stwórz z nich osobistą galerię ścienną. Dzięki temu sprawisz, że wnętrze zyska przytulności i zmiękczy surowy charakter aranżacji. Zdjęcia w ramkach, a także personalizowane obrazy możesz wieszać na wiele sposobów. W trendach wciąż dominuje minimalizm i symetria, dlatego trzy fotografie w rzędzie to dobry pomysł na kompletną i spójną kompozycję.

Równie modne są rozwiązania, które wprowadzają wizualną różnorodność. Wykorzystaj fotoplakaty lub obrazy z gotową grafiką i zaprojektuj galerię w ciekawym układzie. Kaskadowa aranżacja nada dynamiki każdemu wnętrzu, a jeśli celujesz w ciepły i rodzinny nastrój, postaw na koncepcję, w której największe zdjęcie otoczone jest mniejszymi.

Fototapeta – spektakularny efekt w jedno popołudnie

Zdjęcia na płótnie – czy to efektowny fotoobraz kolaż, czy zestaw kadrów w ciekawym układzie – są znakomitą dekoracją salonu. Jeśli chcesz osiągnąć ten sam rezultat na większej powierzchni, zdecyduj się na fototapetę. Obecnie w sklepach stacjonarnych i online jest ogromny wybór wzorów. W kilka godzin możesz mieć w salonie kadr ze słonecznej Toskanii czy panoramę gwieździstego nieba. Geometryczne wzory, motywy roślinne, tajemnicza leśna ścieżka czy plaża z białym piaskiem – to tylko namiastka tego, co może się stać elementem Twojej codzienności.

Jeśli marzy Ci się oryginalna aranżacja ściany w salonie, zamów fototapetę z ulubionego zdjęcia. Możesz określić dokładny rozmiar, a także wykadrować fotografię, zanim zlecisz ją do druku. To opcja, która cieszy się rosnącą popularnością i jest dostępna głównie w sklepach online. Personalizowana fototapeta z pewnością zrobi furorę wśród domowników oraz gości.

Sztukateria – nuta elegancji w salonie

Ta propozycja przypadnie do gustu miłośnikom efektowych dekoracji. Sztukateria, czyli cienkie listewki układające się w geometryczne kształty, jest charakterystyczna dla wnętrz w stylu francuskim. Ozdobne dekory, odcienie beżu i złamanej bieli to fundamenty stylu znad Sekwany. Aranżacja salonu na wzór paryski nie musi być nudna, jeśli zadbasz o kluczowy element ozdobny.

Warto wiedzieć, że dobrze wykorzystana sztukateria wpływa na proporcje salonu. Można w ten sposób powiększyć wizualnie wnętrze, a także sprawić, że sufit będzie wyglądał na niższy. Najciekawszy jest jednak sposób wypełnienia powierzchni, jaka powstała z listewek. W jej centralnym punkcie można umieścić lustro lub dekorację adekwatną do charakteru aranżacji, a boki rozświetlić stylowymi kinkietami. Całość będzie prezentować się niezwykle gustownie, jeśli sztukateria zostanie pomalowana na ten sam kolor, co ściana.

Aranżacja ściany w salonie nie musi być skomplikowana ani czasochłonna. Co więcej, zdumiewający rezultat można osiągnąć już w kilka godzin. Wykorzystaj jeden z powyższych pomysłów i ciesz się charakternym wnętrzem, które pozytywnie wpłynie na Twój nastrój.

ikona podziel się Przekaż dalej