Czym są szybkie pożyczki?

Szybkie pożyczki to bardzo popularny instrument finansowy, który oferowany jest przez różnego rodzaju instytucje finansowe – w tym również przez spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Takie zobowiązania cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim z uwagi na niewielkie formalności związane z zaciągnięciem pożyczki oraz szybką decyzją o przyznaniu gotówki. Szybkie pożyczki najczęściej można uzyskać całkowicie online, czyli bez wychodzenia z domu. Jak widać, to bardzo wygodne rozwiązanie dla potencjalnych zainteresowanych. Instytucja finansowa nie będzie również specjalnie dochodziła do tego, na jaki cel pożyczasz środki. Wystarczy wypełnić gotowy formularz przygotowany przez podmiot udzielający Ci zobowiązania, który praktycznie od razu jest analizowany przez specjalistów lub algorytmy bankowe. Tak krótka droga procedowania oraz minimum formalności sprawiają, że środki na Twoim koncie mogą znaleźć się już wkrótce po wypełnieniu formularza na stronie i wskazaniu niezbędnych w nim informacji.

Szybka pożyczka – jak wybrać najlepszą?

Choć główną zaletą tego rodzaju zobowiązań jest właśnie szybkość otrzymania środków, to jednak czasem warto choć przez kilka chwil zastanowić się nad tym, jak wybrać najlepszą pożyczkę dla siebie. Zobowiązanie powinno przecież nie tylko pomóc z chwilowymi kłopotami finansowymi, ale również być możliwe do spłacenia. Warto zatem przyjrzeć się podstawowym kosztom ekspresowej pożyczki:

  • oprocentowanie pożyczki – to od wysokości oprocentowania zależy, jak duże odsetki od pożyczonej kwoty będzie trzeba zapłacić,

  • prowizja – to wynagrodzenie dla danej instytucji za sam fakt pożyczenia środków finansowych,

  • pozostałe koszty szybkiej pożyczki – te są już uzależnione od warunków w danej instytucji finansowej, na te koszty składać się może np. ubezpieczenie lub inne prowizje.

Wskaźnikiem, który może być bardzo pomocny przy wyborze najkorzystniejszej oferty, jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania – czyli RRSO. To nic innego, jak całkowity koszt pożyczki, który musi ponieść pożyczkobiorca. Rzeczywistą roczną stopę oprocentowania wyraża się jako wartość procentową pożyczki w ujęciu rocznym. Co do zasady RRSO powinno uwzględniać wszystkie koszty ponoszonego przez pożyczkobiorcę zobowiązania. Sprawia to, że przeglądając propozycje szybkich pożyczek, nie musisz zawsze porównywać poszczególnych jej parametrów, takich jak wysokość oprocentowania czy wszelkiego rodzaju prowizje. Pamiętaj, że im wyższe będzie RRSO danego zobowiązania, tym wyższe sumaryczne koszty będziesz musiał ponieść.

Prosta pożyczka – pożyczka od zaraz!

Jedną z ciekawych pożyczek, które możesz uzyskać od ręki, jest Prosta Pożyczka z Kasy Stefczyka. Zgodnie z warunkami tego zobowiązania możesz otrzymać do 3000 zł nawet w 15 minut. Prostą pożyczkę online na www.kasastefczyka.pl (RRSO 8,29%) zaciągniesz bez wychodzenia z domu, a wszelkie formalności zostały ograniczone do absolutnego minimum. Wystarczy wypełnić wniosek, wybrać potrzebną kwotę oraz liczbę rat. To wyjątkowe rozwiązanie dedykowane jest osobom, które potrzebują stosunkowo niewielkich środków finansowych w nadzwyczaj krótkim czasie. Jeżeli masz więcej pytań dotyczących Prostej pożyczki online, jak najszybciej skontaktuj się z jednym z konsultantów.

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

Źródła:

  1. https://niezalezna.pl/gospodarka-i-technologie/jak-zaciagnac-chwilowke-online-przewodnik-krok-po-kroku/409620

  2. https://www.infor.pl/prawo/umowy/finanse/702579,Jak-bezpiecznie-zaciagnac-pozyczke.html

  3. https://www.bankier.pl/smart/szybka-pozyczka-jak-otrzymac-korzystna-pozyczke-szybko

  4. https://www.totalmoney.pl/artykuly/7607256,szybkie-pozyczki-gotowkowe,chwilowka-od-reki---jak-zaciagnac-chwilowke,1,1

  5. https://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/prosta-pozyczka

ikona podziel się Przekaż dalej