Trawnik

Przygotowanie do zasadzenia trawnika

Niewątpliwie wykonanie trawnika wymaga odpowiedniego przygotowania. Pierwszym krokiem jest odpowiedzenie sobie na pytanie, jakie funkcje ma spełniać ogród. Czy będzie on służył wypoczynkowi, ma być dostosowany do organizowania przyjęć, czy może jedynie będzie ozdobą domu? Kiedy będzie to już jasne, o wiele łatwiejsze okażą się wybór rodzaju trawy oraz obszaru, który ma ona pokryć.

Nie można również zapominać o przygotowaniu sprzętu, niezbędnego do zasadzenia trawy. Potrzebne będą na pewno: łopaty, grabie, motyki, wózki ogrodowe, taczki, nożyce i wiele innych. Ponadto, należy również zakupić odpowiednie nawozy. Wszelkie zakupy należy poprzedzić planem wydatków, aby nie okazało się, że w najmniej oczekiwanym momencie zabraknie funduszy.

Na czym polega pielęgnacja trawnika?

W kwestii trawnika istnieją dwie opcje do wyboru. Można się zdecydować na trawnik z rolki lub z siewu. Pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie prostsze i szybsze. Jednak zasadzenie trawnika to nie wszystko. Jeżeli ma być on chlubą ogrodu, trzeba odpowiednio go pielęgnować. Niezbędne zabiegi dotyczące trawnika to:

  • koszenie
  • nawadnianie
  • wertykulacja

Koszenie i nawadniane trawnika

Pozornie kwestia koszenia trawnika jest niezwykle prosta. Trzeba jednak pamiętać o pewnych zasadach, których przestrzeganie pozytywnie wpływa na wzrost trawy. Warto w tym miejscu wspomnieć o pierwszym koszeniu po zasadzeniu trawnika. Uważa się, że powinno się je wykonywać  na długość ok. 8-10 cm. Dopiero kolejne skracanie trawnika może być nieco znaczniejsze. Ważne jest, ażeby po wykonaniu koszenia zawsze sprzątać zalegające resztki trawy. Przydadzą się do tego z pewnością grabie i wózki ogrodowe.

Wertykulacja trawnika

Wertykulacja to zabieg, który należy wykonywać co najmniej raz do roku. Polega na stworzeniu licznych nacięci darni, co ma się przysłużyć usunięciu mchu czy też resztek roślin. Wskazaniem do wykonania wertykulacji jest zbicie trawnika, objawiające się np. Słabą wchłanialnością wody. Do wykonania wertykulacji przydatny jest wertykulator ręczny lub mechaniczny, jednak w przypadku niewielkich trawników wystarczą grabie. Zabieg wymaga również, aby przygotować wózki ogrodowe lub taczki do wywiezienia obumarłych roślin i chwastów.

Gdzie zaopatrzyć się w sprzęt ogrodowy?

Jak widać, do przygotowania oraz pielęgnacji trawnika potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Warto zakupić go w zaufanym sklepie, oferującym produkty wysokiej jakości oraz duży ich wybór. Powyższe warunki zdaje się spełniać sklep oferujący m.in. wózki ogrodowe - TwojPasaz.pl. Na stronie internetowej sklepu znaleźć można również wiele innych sprzętów oraz elementów wyposażenia niezbędnych w ogrodzie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny