Technologia budowy domu niewątpliwie ma wpływ zarówno na sam proces budowy jak i na korzyści wynikające z zastosowania najlepszych rozwiązań. Zmienny i trudny rynek coraz częściej kieruje zainteresowanie inwestorów na alternatywne sposoby budowy i wykorzystanie kompletnych rozwiązań systemowych.

Dom powinien być nie tylko ładny i funkcjonalny – warto postawić na rozwiązania bezpieczne, trwałe i tanie w eksploatacji.

Poszukując najlepszych rozwiązań warto przyjrzeć się polskiej technologii, która od 30 lat gromadzi zwolenników na całym świecie.

Izodom 2000 Polska jest producentem materiałów do budowy domów niskoenergetycznych. Doświadczenie i ponadczasowe podejście do budownictwa pozycjonuje firmę jako lidera wśród producentów kształtek styropianowych, specjalistycznych płyt dociepleniowych dla budownictwa oraz innych elementów z tworzyw piankowych.

Materiały budowlane w technologii IZODOM2000 pozwalają budować domy tanie w eksploatacji - niskoenergetyczne i przyjazne dla środowiska. Dodatkowo technologia sprawdza się w warunkach skrajnych temperaturowo i na obszarach trudnych, wszędzie tam, gdzie technologie tradycyjne zawodzą.

Elementy IZODOM2000 wpływają na jakość powietrza w domu, utrzymując pomieszczenia w optymalnym zakresie komfortu termicznego tworząc cichą i wygodną przestrzeń do życia i pracy.

IZODOM2000 to rozwiązania kompleksowe - to ponad 200 elementów, które łącząc się ze sobą tworzą ciągłą warstwę termoizolacji, bez mostków termicznych. Wykorzystując komplet elementów - płytę fundamentową, elementy ściennie, strop i płytę dachową - uzyskujesz w pełni energooszczędny budynek. Co w eksploatacji oznacza o 70-80% mniejsze koszty ogrzewania.

Płyta fundamentowa IZODOM2000 to monolityczna konstrukcja, która jest bardziej stabilna niż standardowe ławy i ściany fundamentowe. Elementy szalunku docinane są w fabryce, zgodnie z projektem, na placu budowy układane i łączone za pomocą zamków, potem zbrojone i wypełnione betonem.

Jak zbudować dom bez obawy o ceny i dostępność produktów?
Jak zbudować dom bez obawy o ceny i dostępność produktów?

Elementy ścienne IZODOM2000 to styropianowe kształtki szalunkowe, które po złożeniu i wypełnieniu betonem, tworzą ścianę, której nie trzeba już dodatkowo izolować i ocieplać. Materiały produkowane są w trzech grubościach izolacji zewnętrznej, w zależności od preferencji energooszczędności (NEO PRINCE BLOK - grubość ściany 5/15/10,  U=0,20 W/m2K; KING BLOK - 5/15/15,  U=0,15 W/m2K; SUPER KING BLOK - 5/15/25,  U=0,10 W/m2K). Dodatkowo są tu specjalne elementy dzięki, którym możliwe jest zachowanie ciągłości izolacji i brak mostków termicznych (narożniki, nadproża, elementy wieńca).

Warto też wspomnieć o instalacjach, które bez większego problemu należy położyć w elementach ściennych przed zalaniem kształtek betonem lub w wewnętrznej warstwie izolacji - zatem bez potrzeby kucia.

Jak zbudować dom bez obawy o ceny i dostępność produktów?
Jak zbudować dom bez obawy o ceny i dostępność produktów?

Elementy stropowe IZODOM2000 układane są obok siebie na szalunku pasmowym, co pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Kształtki ze zbrojeniem i zalane betonem, tworzą lekką ale trwałą, monolityczną konstrukcję stropu.

Jak zbudować dom bez obawy o ceny i dostępność produktów?
Jak zbudować dom bez obawy o ceny i dostępność produktów?

Wielkoformatowa, nakrokwiowa izolacyjna płyta dachowa IZODOM2000 pozwala na szczelną izolację dachów drewnianych o konstrukcji krokwiowej oraz izolowanie płaskich dachów i stropodachów o konstrukcji żelbetowej. Płyta daje idealną termoizolację, chroni przez wilgocią, jest prosta i szybka w montażu. Można stosować na niej dowolne pokrycia: dachówki ceramiczne, blacha, papa.

Budując w IZODOM2000 nie potrzebujesz ciężkiego sprzętu, nie musisz też stosować dodatkowych zapraw, klejów i klamer - więc budujesz szybciej, a koszty inwestycji są niższe. Budynki w tej technologii do stanu surowego, powstają w ciągu 4-6 tygodni.

Warto nadmienić, że materiały są w pełni bezpieczne dla zdrowia - odporne na wilgoć, mikroby i spełniają wysokie parametry odporności ogniowej. Zaletą jest również to, że dzięki lepszym parametrom izolacyjnym, do budowy zużywamy mniej materiału a to przekłada się na wydajność energetyczną budynku i ochronę klimatu. Przy zachowaniu współczynnika U=0,15 W/m2K naszych materiałów dla budynków energooszczędnych i U=0,10 W/m2K dla budynków pasywnych, grubość ściany zewnętrznej w technologii IZODOM2000 jest mniejsza niż przy użyciu materiałów konkurencyjnych i tradycyjnych. To powoduje, że przy tej samej powierzchni zabudowy mamy przy powierzchni ok 150m2 większą o około 7-8%  powierzchnię użytkową nieruchomości.

Technologia IZODOM2000 jest szybka, bezpieczna i trwała.

Specjaliści Izodom udzielają wsparcia na każdym etapie inwestycji, pomagają przy adaptacji projektu, doborze najlepszych rozwiązań i materiałów. Kontaktując się z doradcą firmy zostaniemy przeprowadzeni przez cały proces zakupu - od dopasowania rodzaju elementów zgodnie z preferencjami dotyczącymi energooszczędności, poprzez adaptację projektu, wycenę materiałów na potrzeby naszego projektu, transport materiałów na plac budowy, po doradztwo i szkolenia w obszarze budowy, prowadzenia instalacji w elementach IZODOM2000 i instruktaże na każdym etapie budowy.

Ostatnie modyfikacje przepisów nie wymusiły na firmie żadnych zmian technologicznych czy produkcyjnych - materiały spełniają te wytyczne od dawna. Do tego niskie koszty eksploatacji budynku, kwestie środowiskowe oraz  gwarancje jakości, stabilność cen i dostępność materiałów, decydują o ich rosnącej popularności. Należy podkreślić, że producent gwarantuje stałą cenę i dostępność materiałów co obok wskazanych wyżej wartości, staje się coraz częściej, czynnikiem decydującym o wyborze technologii IZODOM2000 na krajowym rynku.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny