Czy warto zaciągać kredyt na dom?

Masz spore obawy związane z zaciągnięciem kredytu? Nic dziwnego, kredyt hipoteczny jest produktem, który wiąże nas z bankiem umową na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Dodatkowo jego koszty są bardzo wysokie. Nie martw się jednak na zapas – istnieje parę „chwytów”, dzięki którym dowiesz się, jak obniżyć koszty kredytu hipotecznego.

Porównuj oferty różnych banków

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na długie lata i jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Przed jej podjęciem warto zatem poświęcić trochę czasu, na zapoznanie się z tematem. Porównuj oferty różnych banków – dzięki temu będziesz mieć możliwość sprawdzenia, w której instytucji finansowej możesz otrzymać kredyt hipoteczny i na jakich warunkach. Skorzystaj z dostępnych porównywarek finansowych i rankingów kredytów hipotecznych, które przedstawią ci najbardziej korzystne oferty - https://domkredytowy.pl/najtanszy-kredyt-hipoteczny/ 

Przyjmij pomoc doradcy finansowego

Pierwsza wizyta u doradcy finansowego jest darmowa, a może zapewnić ci wiele korzyści. Czy wiesz, kim jest doradca finansowy? To profesjonalista, który oferty produktów bankowych ma w małym palcu. Jego zadaniem jest wybranie dla ciebie jak najbardziej korzystnej oferty i wynegocjowanie konkurencyjnych warunków z bankiem. Jeśli nie czujesz się na siłach, by samodzielnie załatwiać wszystkie formalności związane z wnioskowaniem o kredyt hipoteczny, dobrym pomysłem będzie przyjęcie pomocy doradcy.

Sprawdzaj promocje bankowe

Banki często organizują promocje związane z kredytami hipotecznymi. Mogą one polegać np. na obniżeniu prowizji za udzielenie kredytu czy marży. Śledź regularnie, jakie promocje się pojawiają i na jakich warunkach. Wiele instytucji finansowych przedstawia promocyjne oferty, ale klient w zamian musi spełnić szereg obowiązków takich jak np. podpisanie umowy na  dodatkowy produkt – konto osobiste czy kartę kredytową. Pamiętaj, że korzystając z innych produktów banku, masz szansę wynegocjować lepsze warunki kredytowania. Dzięki zapoznaniu się z poradami publikowanymi przez porównywarki kredytów uda ci się wybrać naprawdę atrakcyjną ofertę!

Negocjuj z bankiem

Jeśli zdecydowałeś już, w jakim banku chcesz ubiegać się o kredyt hipoteczny, koniecznie negocjuj warunki, jakie zostaną Ci przedstawione. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne są negocjacje i jak wiele klient potrafi dzięki nim zyskać. Radzimy jednak, by przed ich rozpoczęciem odpowiednio przygotować się do rozmowy. Pamiętaj, że więcej będziesz w stanie wynegocjować, posiadając w rękawie takie asy, jak: wysoki wkład własny czy dobrą historię kredytową. Skąd wcześniej, przed rozmową z pracownikiem banku poznać wymienione wartości? Najlepiej skorzystać z wirtualnych kalkulatorów kredytowych - https://domkredytowy.pl/kalkulator-kredytowy/

Zawieraj umowy na krótszy okres czasu

Zawarcie umowy na krótszy okres czasu będzie dla ciebie wiązać się z wyższą miesięczną ratą, dlatego powinieneś najpierw dobrze się zastanowić, jakiej wysokości ratę jesteś w stanie spłacać. Przed ustaleniem warunków z bankiem przeanalizuj swoje możliwości finansowe. Spłacając wyższe raty, koszt kredytu będzie mniejszy. Możesz również rozważyć spłacanie rat malejących – oznacza to, że na początku spłaty kredytu będą one wysokie, lecz wraz z upływem czasu stopniowo zmaleją. Dzięki temu zaoszczędzisz nawet kilkanaście tysięcy złotych – to naprawdę sporo!

Kredyt hipoteczny wcale nie musi spędzać snu z powiek. Przygotuj się odpowiednio do rozmowy z bankiem i zastosuj do naszych rad. Z pewnością uzyskasz atrakcyjne warunki kredytu!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 20,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny