Od czego zależy cena wilczaka czechosłowackiego?

Wilczak czechosłowacki, saarloosa czy dogue de bordeaux są mało znanymi w naszym kraju rasami. W związku z tym trudniej jest odszukać dostępne na sprzedaż szczeniaki. Cena wilczaka czechosłowackiego lub wilczaka saarloosa może zależeć od wielu czynników. Pierwszą będą opinie o hodowli, jej renoma oraz osiągnięcia.

Najlepsza hodowla wilczaka czechosłowackiego na ogół oznacza wyższe wydatki. Im lepiej utytułowanych przodków posiada szczeniak, tym na ogół wyższa cena jego zakupu. Rasy takie jak dogue de bordeaux, owczarek niemiecki czy wilczak saarloosa powinny pochodzić od przebadanych rodziców. Jest to ważne, bowiem rasom może grozić dysplazja, która często ma podłoże genetyczne.

Hodowla wilczaka czechosłowackiego, wilczaka saarloosa (saarlooswolfhond), dogue de bordeaux i takich ras jak owczarek niemiecki, może być zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce. Jest to związane z faktem, iż wszystkie wymienione rasy są uznane przez międzynarodową federację FCI. Cena za szczeniaki z pochodzeniem FCI może być niekiedy nieco wyższa w porównaniu ze stawkami za psy z dokumentacją innych organizacji kynologicznych.

Cena wilczaka czechosłowackiego. Ile trzeba zapłacić za psa w dobrych hodowlach?

Hodowla wilczaka czechosłowackiego może sprzedawać szczenięta w dość zróżnicowanych przedziałach cenowych. Ostateczna stawka zależy od wielu indywidualnych czynników, a często głównie od dostępności psów na sprzedaż. Możemy przyjąć, że posiadająca dobre opinie, renomowana hodowla na ogół oczekuje stawki rzędu 3 500 – 4 500 zł. Jest to średnia cena za psa z pochodzeniem FCI.

Cena czechosłowackiego. Aktualizacja cen 24-06-2021

Średnia cena od

Średnia cena do

Szczeniak wilczaka czechosłowackiego z pochodzeniem FCI

3 500 zł

4 500 zł

Posiadająca bardzo dobre opinie hodowla wilczaka czechosłowackiego może niekiedy sprzedawać szczeniaki po nieco wyższych cenach. Dotyczy to głównie psa z przeznaczeniem na wystawy. Szczeniak saarlooosa, białych owczarków szwajcarskich i dogue de bordeaux często okazuje się nieco droższy w zakupie. Ze względu na niewielką dostępność hodowli, szczeniak saarloosa lub dogue de bordeaux zazwyczaj kosztuje ponad 4 000 zł. Biały owczarek szwajcarski lub biały samoyed to z kolei wydatek minimum 5 000 zł. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cenami zwierząt.

Najpopularniejsze karmy dla psów i kotów - sprawdź promocje!

Szczenię rasy wilczak czechosłowacki leżący na trawie, a także ile kosztuje szczeniak z hodowli
Ile posztuje szczenię psa rasy wilczak czechosłowacki, czyli cena wilczaka czechosłowackiego z hodowli

Bardziej znana rasa psa często oznacza niższe wydatki na zakup szczeniaka. Dobrym przykładem jest tutaj owczarek niemiecki lub cena pekińczyka. Owczarek niemiecki z dobrego skojarzenia będzie kosztował przynajmniej 2 500 zł. Cena pekińczyka to natomiast około 3 500 zł. Ostateczna cena pekińczyka zależy od renomy hodowli, dostępności szczeniąt, ich eksterieru oraz ewentualnych uprawnień wystawowych. Przeznaczony na wystawy owczarek lub szczeniak pekińczyka może być nawet kilkukrotnie droższy w porównaniu z pupilami bez takich uprawnień. Górna cena pekińczyka (np. białymi łatami) i górna stawka za owczarki niemieckie okazują się trudne do ustalenia.

Czy wilczak czechosłowacki to pies dla każdego? Temperament, predyspozycje, opinie

Pochodzący ze Słowacji wilczak to pies zakwalifikowany do grupy psów pasterskich i zaganiających. Oznacza to dużą potrzebę ruchu oraz urozmaiconych ćwiczeń fizycznych, ale i umysłowych. To między innymi dzięki temu wilczak czechosłowacki jest psem, który zdobywa bardzo dobre opinie. Rasa okazuje się dość zdrowa, wytrzymała, a jednocześnie chętna do współpracy z człowiekiem. Wśród przedstawicieli wilczaków rzadko zdarzają się choroby genetyczne. Jedynie niewielki odsetek przedstawicieli tej rasy dotyka dysplazja łokciowa i biodrowa (jednak problem jest znacznie rzadziej występujący niż np. w przypadku owczarków niemieckich)

Wilczak czechosłowacki jest też psem odpornym na niesprzyjające warunki pogodowe, inteligentnym i nadającym się do rozmaiconych treningów. Niestety jego duża potrzeba aktywności nie będzie łatwa do rozładowania. Z pewnością nie jest to pies, który zaakceptuje długie godziny na kanapie. Pozbawiony dostatecznej dawki ruchu może okazać się bardziej problematyczny w codziennych relacjach z rodziną. Wilczaki silnie przywiązują się do właściciela, są podatne na szkolenie i chętnie spędzają czas u boku rodziny. Przy odpowiednim, pozytywnym szkoleniu okażą się dobrymi kandydatami do psich sportów posłuszeństwa.

Rasa posiada dobre opinie i świetnie sprawdza się u boku osób aktywnych, posiadających przynajmniej podstawowe doświadczenie szkoleniowe. W szkoleniu istotna jest wczesna socjalizacja oraz konsekwentne wprowadzenie właściwych zasad. Wilczaki silnie przywiązują się do rodziny i niekiedy mogą cierpieć na lęk separacyjny. Na szczęście odpowiednio prowadzone nie sprawiają większych problemów w codziennych relacjach. Co ciekawe, wilczak czechosłowacki może świetnie dogadywać się z innymi pupilami domowymi.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny