Chociaż obecnie wiele osób narzeka na jakość swojego snu, to jednocześnie mało kto podejmuje jakiekolwiek działania, aby ją poprawić. Na szczęście wcale nie trzeba ponosić dużych kosztów, aby sprawić sobie porządną kołdrę lub zacząć chodzić spać o regularnych porach.

Jaką kołdrę do spania wybrać?

W sklepach, które mają w ofercie kołdry, zazwyczaj dostępnych jest kilkadziesiąt lub nawet więcej podobnych produktów. Na pierwszy rzut oka byle jaka kołdra może nie różnić się od porządnie wykonanej, szczególnie jeżeli ktoś przy zakupach kieruje się zdjęciami. Najlepiej więc zacząć od wybrania sprawdzonego sklepu, który oferuje wyłącznie porządne produkty. Kolejnym krokiem powinno być określenie rozmiaru kołdry (inna sprawdzi się dla jednej osoby, a inna dla par, które śpią wspólnie), koloru oraz rodzaju.

Czy jakość kołdry ma znaczenie?

Za zakupem porządnej kołdry przemawia wiele argumentów. Wbrew pozorom wcale nie chodzi tylko o to, że lepsza kołdra (zobacz na sklep.kz.com.pl) sprawdzi się nawet przez wiele lat użytkowania. Należy pamiętać, że spanie pod byle jaką kołdrą to nic przyjemnego, a dodatkowo nie zapewni ona odpowiedniej temperatury. Odczujesz to zarówno podczas zimowych, jak i letnich dni. Nawet jeżeli komuś się wydaje, że typ kołdry nie ma wpływu na udany sen, wystarczy, że spędzi przynajmniej jedną noc pod porządną kołdrą, a na pewno zmieni zdanie.

Popularne rodzaje kołder

W popularnym sklepie z kołdrami znajdziesz trzy rodzaje kołder, co ułatwi ci wybranie odpowiedniego modelu. Niezależnie od tego, na którą z nich się zdecydujesz, zyskasz pewność, że została ona wykonana z porządnych materiałów. Najczęściej zamawiane kołdry to:

  • tradycyjna kołdra puchowa - świetny wybór na zimowe dni. Tego typu kołdra charakteryzuje się tym, że nie pochłania zapachów.
  • popularna kołdra półpuchowa - łączy zalety kołdry puchowej z przystępnymi cenami.
  • kołdra antyalergiczna - dzięki specjalnemu wypełnieniu w postaci włókien poliestrowych pozwala uzyskać odpowiednią cyrkulację powietrza, a jednocześnie zapewnia ochronę przed roztoczami.

Osoby, które chcą co jakiś czas samodzielnie wyprać kołdrę, powinny zdecydować się na kołdrę dla alergików. Dzięki temu nie trzeba będzie stosować specjalnych metod czyszczenia, jak to ma zazwyczaj miejsce przy kołdrach puchowych.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej