Panele dla ekonomicznych

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem, jeśli chodzi o podłogę w salonie, ale nie tylko, są panele podłogowe. Głównym czynnikiem decydującym o takim wyborze jest przede wszystkim cena. Na rynku dostępne są panele w cenie nawet 16,90zł za metr kwadratowy.

Przeciętnej klasy panele kosztują od 20 do 30 zł, natomiast najbardziej ekskluzywne marki takie jak Pergo oscylują w granicach 100 zł za metr kwadratowy. Istotne w przypadku paneli podłogowych jest również to, iż ich montaż jest dziecinnie prosty, co zdecydowanie redukuje koszty.

Większość ludzi decydujących się na panele robi to właśnie z tego powodu- by zaoszczędzić na montażu. W przypadku innych rozwiązań, takich jak chociażby płytki ceramiczne, za wyłożenie ich w salonie trzeba niekiedy bardzo słono zapłacić. Panele podłogowe nie wygenerują takich kosztów jeśli zdecydujemy się na samodzielny montaż. Jeżeli jednak planujemy skorzystać z usług fachowca, warto wypełnić ten formularz, otrzymać oferty remontowe z kilku źródeł i dopiero na ich podstawie podjąć ostateczną decyzję.

Generalnie o panelach mówi się, że są idealną proporcją ceny do jakości i jest w tym stwierdzeniu dużo racji. Niemniej jednak, mówiąc jakość mamy na myśli sposób wykonania i dopracowania, a w mniejszym stopniu żywotność takiej podłogi. Jeśli chodzi bowiem o żywotność paneli, to nie mogą one konkurować na przykład z parkietem drewnianym.

Jeżeli chciałbyś wiedzieć, ile panele podłogowe będą kosztować u Ciebie, kliknij w ten kalkulator.

Drewno, czyli droga ekskluzywność

Polecane produkty do pielęgnacji parkietu

Wiele osób uważa, iż dopiero posiadając w domu parkiet można mówić o drewnianej podłodze- to nieprawda. Panele podłogowe są również najczęściej w 100% wykonane z materiałów drzewnych, jednak różnica dzieląca je od parkietu jest ogromna.

Tak samo duża dysproporcja jest w cenie. Za średniej klasy parkiet dębowy zapłacimy od 60 do  95 zł za metr kwadratowy. Ludzie, którzy nie zważają na dbałość o środowisko naturalne decydują się także na parkiety z drzew egzotycznych. Tutaj cena rośnie jeszcze bardziej i zaczyna się od 120 zł, a jej górną granicę bardzo trudno określić. Dlaczego drewniany parkiet jest tak drogi?

Przede wszystkim płacimy za jakość drewna, oraz pracę ludzką wykonaną na rzecz takiego parkietu. W zamian dostajemy produkt najwyższej jakości, który dobrze zakonserwowany może służyć przez dziesięciolecia. Długowieczność parkietu drewnianego może wydłużyć cyklinowanie. Jest to metoda, polegająca na zdzieraniu wierzchniej warstwy parkietu i pokrywanie go od nowa lakierem. Taki zabieg jest dość kosztowny, lecz w przypadku parkietu drewnianego opłacalny. Zamiast dokonywać wymiany całej podłogi, możemy ją odświeżyć już za 30% jej wartości.

Korzystne oferty na układanie parkietu

Jeżeli szukasz sprawdzonego fachowca od układania parkietów - skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy. W odpowiedzi na wypełniony formularz otrzymasz atrakcyjne oferty od sprawdzonych firm.

Sprawdź!

Do całości inwestycji związanej z parkietem drewnianym należy również doliczyć jego montaż. Na ogół mowa tutaj o kwotach wahających się od 20 do 50 zł za ułożenie metra kwadratowego. Samodzielny montaż parkietu jest możliwy, jednakże to zadanie zdecydowanie trudniejsze od instalacji paneli podłogowych, dlatego warto zwrócić się o pomoc do fachowców. Najłatwiejszym sposobem na pozyskanie ofert przynajmniej od kilku fachowców będzie oczywiście skorzystanie z darmowej usługi Szukaj Wykonawcy na Kalkulatorach Budowlanych. Wypełniasz jeden formularz, potwierdzasz zapytanie i otrzymujesz oferty od sprawdzonych firm.

Najlepsza podłoga do salonu to oczywiście drewno. Jest ona bardzo atrakcyjna, bardzo ładnie się prezentuje i jest łączona z elegancją.
Jaka podłoga będzie najlepsza do salonu?

Koszty drewnianego parkietu w Twoim salonie obliczysz tu.

Płytki w salonie? Dlaczego nie!

Coraz popularniejsze jest instalowanie na salonowej podłodze płytek. Jest to szczególnie częste w przypadku gdy salon łączy się z otwartą kuchnią. Wtedy dla osiągnięcia pożądanego efektu jednolitości w obu pomieszczeniach montuje się na podłogach płytki.

W salonach dominują jednak zdecydowanie odmienne od łazienkowych wzory. Przede wszystkim specjaliści z zakresu aranżacji wnętrz zalecają do salonu płytki o jasnych, ciepłych kolorach, lub też we wzorach imitujących drewno. Poza tym płytki w salonie mają jedną, dużą wadę- jest od nich po prostu zimno. Rozwiązaniem takiego problemu może być ogrzewanie podłogowej, jednakże jest to kosztowna inwestycja.

Za płytkami przemawia natomiast przede wszystkim praktyczność. Podłoga z płytek kamiennych, czy ceramicznych jest łatwa do pielęgnacji. Świetnie wpasowuje się w nowoczesny design pomieszczenia.

Fachowców do ułożenia płytek w salonie znajdziesz dzięki usłudze Szukaj Wykonawcy.Nie ulegając powszechnym trendom

Obecnie na rynku pojawiło się kilka niszowych rozwiązań, które zdobywają coraz liczniejszą rzeszę zwolenników w Polsce. Jednym z nich jest podłoga z korka. Jeśli ktoś pomyślał w tym momencie o popularnych tablicach korkowych, to jest bliski odkrycia tajemnicy.

Podłoga korkowa jest stworzona z tego samego materiału co tablice, ale nie jest tak miękka i nietrwała. Wynika to ze zdecydowanie silniejszego sprasowania materiału. Z drugiej zaś strony podłoga korkowa przy wcześniej wymienionych formach podłogowych jest rozwiązaniem najbardziej miękkim, pochłaniającym hałas, oraz zapewniającym wysoki komfort podczas chodzenia.

Występuje wiele form podłogi korkowej, od paneli, poprzez płyty, a na korkowym parkiecie kończąc. Cena wacha się między 50 a 120 złotych za metr kwadratowy.

Kolejną nietypową alternatywą jest podłoga z trawy, a dokładniej z bambusa. Na taką podłogę musimy wydać od 90 do nawet 290 zł za metr kwadratowy. Jest to rozwiązanie egzotyczne, jednakże nie czyniące szkody w środowisku naturalnym. Bambus bowiem pozyskiwany jest ze specjalnych farm rozmieszczonych w Azji Południowo-Wschodniej.

Jest to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort, oraz pewnego rodzaju prestiż, dbających o środowisko naturalne. Należy jednak pamiętać, iż podłoga bambusowa by służyła Nam przez lata potrzebuje odpowiedniej temperatury, oraz wilgotności powietrza.

Przypominamy, że koszt remontu salonu możesz obliczyć na kalkulatorze kosztów remontu salonu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny