Siatka ogrodzeniowa powlekana

Dużym zainteresowaniem cieszy się obecnie siatka ogrodzeniowa powlekana tworzywem sztucznym. Płot siatkowy, otoczony warstwą PVC, jest bardziej odporny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne, a także wilgoć. Dodatkowo tego typu siatka ogrodzeniowa wykazuje właściwości antykorozyjne. Dzięki jej dostępności w wielu wariantach kolorystycznych możliwe staje się jej dostosowanie do indywidualnych potrzeb oraz stylistyki otoczenia.

Wadą siatki ogrodzeniowej powlekanej jest blaknięcie koloru w wyniku oddziaływania promieniowania słonecznego. Wybór droższej wersji siatki metalowej pozwoli nam uniknąć takiego problemu. Z biegiem czasu na płocie siatkowym mogą pojawić się ubytki tworzywa, prowadzące do pojawienia się rdzy. Sprawdź także, jak wygląda samodzielny montaż siatki ogrodzeniowej.

Napędy i siłowniki do bram - sprawdź promocje!

Płot siatkowy ocynkowany

Płot siatkowy ocynkowany pozbawiony został tworzywa sztucznego na rzecz warstwy cynku, przylegającej do powierzchni stali. Metalowa siatka ogrodzeniowa jest odporna na korozję i niekorzystne czynniki atmosferyczne. Wysokiej jakości siatka metalowa będzie nam służyć przez wiele lat. Parametrem, który decyduje o jej żywotności, jest grubość ocynku. Jeśli jego warstwa będzie cienka, wtedy może dojść do sytuacji, że kupiona siatka ogrodzeniowa zacznie rdzewieć.

Z czasem cynk zaczyna się utleniać, dlatego podczas zakupu siatki ocynkowanej, warto zastanowić się nad grubością jej powłoki. W ciągu roku utlenia się 7 g cynku, więc wybierając siatkę o grubości 7 g/m2, możemy być pewni, że przez najbliższe 12 miesięcy nie będzie nam rdzewieć. Wyższa cena metalowej siatki ogrodzeniowej oznacza większą grubość i średnicę drutu, która przekłada się na sztywniejszy i solidniejszy płot siatkowy. W celu zabezpieczenia siatki przed uszkodzeniami mechanicznymi możemy wybrać siatkę pokrytą warstwą cynku i pomalowaną proszkowo.

Wadą tego typu rozwiązania jest bez wątpienia uboga kolorystyka.

Siatka ogrodzeniowa leśna

Niska cena jest jedną z zalet siatki ogrodzeniowej leśnej, którą najczęściej wykorzystuje się do ogrodzenia działki budowlanej, uprawy lub ograniczenia dostępu dzikiej zwierzyny. Jeśli nie zadbamy o to, aby zabezpieczyć ją przed korozją, wtedy będzie na nią podatna i w efekcie ulegnie zniszczeniu. W porównaniu do siatki powlekanej i ocynkowanej płot siatkowy leśny charakteryzuje się mniejszą trwałością.

Cena siatki ogrodzeniowej

Siatka ogrodzeniowa leśna jest najtańszym rozwiązaniem na ogrodzenie działki. Cena za metr bieżący siatki wynosi 10-15 zł. Ostateczna cena uzależniona jest od wielu czynników. Jeśli zależy nam na trwałym ogrodzeniu, nie warto oszczędzać na jakości materiałów. Siatka ocynkowana o wysokości 2m i wielkości oczek 30x30 może nas kosztować 22 zł/mb. Nieco droższa będzie natomiast siatka ocynkowa powlekana tworzywem o takich samych parametrach, ponieważ metr bieżący siatki to koszt rzędu 32 zł. Sprawdź także koszt wykonania ogrodzenia z siatki.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny