Płot z siatki ogrodzeniowej

Siatka ogrodzeniowa powlekana

Dużym zainteresowaniem cieszy się obecnie siatka ogrodzeniowa powlekana tworzywem sztucznym. Płot siatkowy, otoczony warstwą PVC, jest bardziej odporny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne, a także wilgoć. Dodatkowo tego typu siatka ogrodzeniowa wykazuje właściwości antykorozyjne. Dzięki jej dostępności w wielu wariantach kolorystycznych możliwe staje się jej dostosowanie do indywidualnych potrzeb oraz stylistyki otoczenia.

Wadą siatki ogrodzeniowej powlekanej jest blaknięcie koloru w wyniku oddziaływania promieniowania słonecznego. Wybór droższej wersji siatki metalowej pozwoli nam uniknąć takiego problemu. Z biegiem czasu na płocie siatkowym mogą pojawić się ubytki tworzywa, prowadzące do pojawienia się rdzy. Sprawdź także, jak wygląda samodzielny montaż siatki ogrodzeniowej.

Płot siatkowy ocynkowany

Płot siatkowy ocynkowany pozbawiony został tworzywa sztucznego na rzecz warstwy cynku, przylegającej do powierzchni stali. Metalowa siatka ogrodzeniowa jest odporna na korozję i niekorzystne czynniki atmosferyczne. Wysokiej jakości siatka metalowa będzie nam służyć przez wiele lat. Parametrem, który decyduje o jej żywotności, jest grubość ocynku. Jeśli jego warstwa będzie cienka, wtedy może dojść do sytuacji, że kupiona siatka ogrodzeniowa zacznie rdzewieć.

Z czasem cynk zaczyna się utleniać, dlatego podczas zakupu siatki ocynkowanej, warto zastanowić się nad grubością jej powłoki. W ciągu roku utlenia się 7 g cynku, więc wybierając siatkę o grubości 7 g/m2, możemy być pewni, że przez najbliższe 12 miesięcy nie będzie nam rdzewieć. Wyższa cena metalowej siatki ogrodzeniowej oznacza większą grubość i średnicę drutu, która przekłada się na sztywniejszy i solidniejszy płot siatkowy. W celu zabezpieczenia siatki przed uszkodzeniami mechanicznymi możemy wybrać siatkę pokrytą warstwą cynku i pomalowaną proszkowo.

Wadą tego typu rozwiązania jest bez wątpienia uboga kolorystyka.

Siatka ogrodzeniowa leśna

Niska cena jest jedną z zalet siatki ogrodzeniowej leśnej, którą najczęściej wykorzystuje się do ogrodzenia działki budowlanej, uprawy lub ograniczenia dostępu dzikiej zwierzyny. Jeśli nie zadbamy o to, aby zabezpieczyć ją przed korozją, wtedy będzie na nią podatna i w efekcie ulegnie zniszczeniu. W porównaniu do siatki powlekanej i ocynkowanej płot siatkowy leśny charakteryzuje się mniejszą trwałością.

Cena siatki ogrodzeniowej

Siatka ogrodzeniowa leśna jest najtańszym rozwiązaniem na ogrodzenie działki. Cena za metr bieżący siatki wynosi 10-15 zł. Ostateczna cena uzależniona jest od wielu czynników. Jeśli zależy nam na trwałym ogrodzeniu, nie warto oszczędzać na jakości materiałów. Siatka ocynkowana o wysokości 2m i wielkości oczek 30x30 może nas kosztować 22 zł/mb. Nieco droższa będzie natomiast siatka ocynkowa powlekana tworzywem o takich samych parametrach, ponieważ metr bieżący siatki to koszt rzędu 32 zł. Sprawdź także koszt wykonania ogrodzenia z siatki.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny