Jakie są koszty malowania pokoju? Co się wlicza w ostateczny koszt?

Malowanie ścian pozwala na szybkie odświeżenie wnętrza przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy. Dzięki temu można zmieniać wygląd pomieszczenia dość często, zawsze wtedy, gdy przyjdzie na to ochota, a nie tylko, gdy będzie taka konieczność. Trzeba mieć jednak świadomość, że mimo dość przystępnych cen w porównaniu do innych metod wykańczania ścian, malowanie może ostatecznie kosztować sporo. Warto tutaj bowiem pamiętać, że na całkowity koszt malowania ściany składa się kilka czynników. Pierwszym z nich jest cena samej farby. Warto brać pod uwagę cenę w przeliczeniu na pojemność opakowania, ale także wydajność farby. Cena będzie zależała też od napigmentowania produktu oraz jakości rozpuszczalnika. Do kosztów malowania ścian należy doliczyć również zakup materiałów, takich jak pędzle czy wałki, ale i materiałów zabezpieczających (np. folii czy taśm malarskich). Koszt malowania pokoju (sprawdź więcej na: www.payback.pl) to także niejednokrotnie koszt usługi, której cena waha się w granicach od 13 zł do 20 zł za metr kwadratowy malowanej powierzchni. Koszty mogą wzrosnąć, gdy zamówi się dodatkowe usługi. Na ich wysokość może wpłynąć także konieczność przygotowania ściany pod malowanie (np. usuwanie starej farby, gruntowanie).

W jaki sposób można zaoszczędzić na malowaniu ścian?

Jak widać, na koszt malowania ścian składa się kilka czynników. Wydatki z tym związane można ograniczyć, a tym samym zaoszczędzić na kilka sposobów. Samo malowanie jest na tyle prostą czynnością, że wiele osób decyduje się na samodzielne jego wykonanie, chyba że ściany wymagają wygładzenia czy gruntownego oczyszczenia. Oszczędzić można również, korzystając z różnorodnych promocji, które oferują sklepy budowlane czy sami producenci farb.

Jakie są jeszcze sposoby na oszczędzanie na remontach?

Jest jeszcze jeden sposób na to, aby oszczędzić na malowaniu pokoju. Jest on przeznaczony dla uczestników Programu Bonusowego PAYBACK, którzy mają możliwość zbierania punktów podstawowych i bonusowych w trakcie zakupów w sklepach partnerskich. Wśród nich jest sieć marketów budowlanych PSB Mrówka. To właśnie tam można zaopatrzyć się w farby i wszelkie akcesoria do malowania. A rachunek za nie można opłacić, wymieniając zebrane na karcie punkty. W sytuacji, gdy punktów jest mniej, niż potrzeba na pokrycie całkowitej wysokości rachunku, resztę można dopłacić w tradycyjny sposób. Ten sposób na oszczędzanie jest bardzo wygodny, gdyż nie wymaga dużego wysiłku – punkty zbiera się na co dzień w czasie zakupów, a wymieniać można je nie tylko na zakupy w sklepach budowlanych PSB Mrówka, ale i na vouchery do wybranych sklepów internetowych.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej